Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Pogromca silikonu

ATLAS DO USUWANIA SILIKONU to środek rozpuszczający utwardzone spoiny i fugi silikonowe, co ułatwia ich usunięcie. 

Usuwanie silikonu sprawia kłopot nie tylko amatorom, ale również doświadczonym fachowcom. Skuteczne preparaty są niezastąpione podczas remontu kuchni czy łazienki. Dzięki środkowi ATLAS DO USUWANIA SILIKONU ani czyszczenie świeżego silikonu, ani wymiana starych, utwardzonych spoin silikonowych, nie stanowi problemu.

ATLAS DO USUWANIA SILIKONU jest gęstą pastą na bazie rozpuszczalników. Pozostaje obojętny dla większości typowych materiałów, z jakimi możemy zetknać się w domu: płytki ceramiczne i kamienne, szkło, beton, drewno lakierowane i olejowane, powierzchnie metalowe, akrylowe obudowy brodzików prysznicowych i wanien, emaliowana ceramika sanitarna (umywalki, sedesy, bidety), a nawet tekstylia. Nie kapie i nie ścieka z pionowych powierzchni, ma też dołączona szpatułkę do precyzyjnej aplikacji. To wszystko sprawia, że nadaje się nie tylko dla doświadczonych fachowców, ale może go stosować każdy, kto chce sam zrobić swój mały remont domu (DIY).

Aby skrócić czas prac i zmniejszyć zużycie środka czyszczącego, przed jego zastosowaniem najlepiej mechanicznie usunąć jak największą ilość starego silikonu. Na pozostałe resztki należy nanieść tyle preparatu, żeby utworzył warstwę co najmniej dwa razy od nich grubszą - około 4 mm - a następnie pozostawić środek na 12 godzin, aby mógł skutecznie zadziałać (chociaż czas zależy od grubości warstwy silikonu - dla bardzo cienkich warstw wystarczy jednorazowe namaczania w czasie 1 h). Jeżeli po tym czasie stary silikon nie zostanie rozpuszczony, czynności należy powtórzyć. Rozpuszczony silikon i środek czyszczący należy usunąć suchym ręcznikiem papierowym, a następnie całość przemyć gąbką zmoczoną w wodzie z mydłem lub lotnym rozpuszczalnikiem. Nowy silikon można nanosić po wysuszeniu podłoża.

ATLAS DO USUWANIA SILIKONU dostępny jest w plastikowych opakowaniach o pojemności 0,15 kg.

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Data publikacji: 4 lipca 2019

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

IRYD doceniona w UE

Medal Europejski 2019 dla firmy Blachy Pruszyński.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Promocja pakietowa

Planujesz zakup lub wymianę okien, drzwi wejściowych i rolet zewnętrznych? Do końca lipca OKNOPLAST proponuje rabat pakietowy!
fot. WIENERBERGERAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Zaprawieni na sucho

Certyfikowani Wykonawcy Porotherm Dryfix spotkali się 8 czerwca w malowniczym Folwarku Łochów, gdzie weryfikowali swoje umiejętności rywalizując w konkursie, mieli też okazję do integracji i wymiany doświadczeń z ekspertami z firmy Wienerberger.