Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowatorska IRYD

Blachodachówka modułowa IRYD marki Pruszyński to proste i szybkie w montażu pokrycie przypominające klasyczną dachówkę płaską.

Nowatorski kształt i grafitowy kolor pokrycia dobrze wpisuje je we współczesne trendy archotektoniczne, a modułowy format arkuszy ułatwia montaż, do minimum ogranicza ilość odpadów i korzystnie wpływa na estetykę dachu (zobacz więcej o zaletach blachodachówki modułowej). Poliuretanowe powłoki typu purlak i purmat skutecznie chronią materiał przed korozją, zapewniając mu kilkudziesięcioletnią żywotność.

 (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

Pojedynczy moduł ma długość 320 mm i szerokość użytkową 1207 mm (całkowitą 1245 mm), a przetłoczenia dzielą go wizualnie na pięć "dachówek". Wysokość przetłoczenia to 3 mm - dolny randek wygląda jak krawędź dachówki. IRYD nadaje się na połącie o nachyleniu od 90.

Więcej informacji na stronie producenta.

Data publikacji: 4 września 2018

Zobacz także

Na żywo dach wygląda super! (fot. Marek Wróbel)DACH

Odcinek 9 - dach

Marek najpierw długo wybierał dach, a potem jeszcze dłużej czekał, aż warunki dojazdowe pozwolą go dostarczyć... Wreszcie się udało.
fot. CREATONAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

TITANIA w nowej wersji

Wielkoformatowa dachówka ceramiczna TITANIA "FINESSE" marki CREATON jest teraz dostępna w nowej eleganckiej wersji - w kolorze łupka z glazurowaną powłoką.
Barwienie sprawia, że po przycięciu dachówka nie jest czerwona i nie odróżnia się na tle ciemnego dachu (fot. KMR)MATERIAŁY POKRYCIOWE

Dachówki barwione w masie

Masa ceramiczna zazwyczaj jest czerwona. Wierzchnie powłoki, czyli angoba albo szkliwo, mogą mieć różne kolory. Co zrobić, aby po przecięciu dachówki jej czerwony przekrój nie odcinał się na tle pokrycia?