Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Montaż markizy solarnej

Markiza zewnętrzna chroni poddasze przed przegrzewaniem i przed uciążliwym nasłonecznieniem. Jej montaż nie jest skomplikowany, bo jak ulał pasuje do konkretnego modelu okna - a jeśli jest to markiza solarna, to nie wymaga nawet doprowadzenia prądu. Zobacz przebieg prac montażowych krok po kroku.

Markizę zamawia się zawsze dla konkretnego modelu okna, odczytując jego typ i rozmiar z tabliczki znamionowej. Nie ma więc obaw, że coś będzie za długie, za krótki albo za wąskie - każda konstrukcja ma dokładnie takie wymiary, jakie powinna. Markiza solarna nie wymaga też przeciągnięcia przez dach przewodów elektrycznych ani skomplikowanego rozmierzania. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują i wystarczy złożyć je zgodnie z instrukcją.

Montaż nie jest trudny, mając smykałkę majsterkowicza można sobie z nim poradzić samodzielnie, ale ze względu na gwarancję, jaką objęty jest produkt, lepiej powierzyć prace autoryzowanej ekipie. 

Przebieg montażu krok po kroku:

(zdjęcia z sesji montażowej - fot. FAKRO)

Data publikacji: 6 stycznia 2017

Zobacz także

Energooszczędne okna dachowe to must have każdego poddasza użytkowego (fot. FAKRO)INSPIRACJE OKIENNE

Nowoczesne okna dachowe

Wpuść światło, zatrzymaj ciepło. Czym wyróżniają się okna dachowe do domu energooszczędnego?
FAKRO oferuje rozwiązanie w wersji RENO - bezproblemową wymianę starych okien dachowych na noweROZMOWY

Wymiana okien dachowych. Korzyści i opcje montażu

Dlaczego warto wymienić okna dachowe w domach sprzed 20-30 lat? Czy taki remont da się przeprowadzić bezproblemowo? Do kogo się z tym zwrócić? Rozmowa z FAKRO.
W ciasnej wielkomiejskiej zabudowie idealnie sprawdzają się okna do dachów płaskich DXW (fot. FAKRO)INSPIRACJE

FAKRO w wielkim mieście

Okna do płaskich dachów sprawiły, że usytuowany w ciasnej zabudowie dom w pobliżu Chicago zyskał zupełnie nową jakość i funkcjonalność.