Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Lider eksportu

OKNOPLAST z nagrodą Najlepszego Polskiego Eksportera do Francji w 2017 roku.

Organizowana w ambasadzie RP w Paryżu ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych polskich eksporterów jest formą docenienia działalności rodzimych firm na rynku francuskim oraz stanowi okazję ich bezpośredniej promocji w środowisku biznesowym. Celem konkursu jest wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Laureaci zostają wyłonieni na podstawie analizy wielkości i dynamiki eksportu, a także zaangażowania inwestycyjnego.

OKNOPLAST wszedł na rynek francuski w 2010 roku i jest obecnie czołowym polskim eksporterem do tego kraju. Nieustannie inwestuje w rozwój biznesowy w tym regionie, zarówno pod kątem wprowadzanych produktów i innowacji technologicznych, jak i działań marketingowych. W ramach francuskiej struktury firma posiada spółkę-córkę, prezesa, lokalną obsługę klienta oraz dział marketingu.

"To dla nas wielki zaszczyt być firmą wyróżnioną wśród najlepszych polskich eksporterów na tak wymagającym rynku. Przyznana nagroda to dowód na to, że konsekwencja i odważne działania przedsiębiorstwa procentują i umacniają naszą pozycję poza granicami kraju. Jestem pewny, że do dobrych wyników firmy we Francji przyczyniła się także strategia zakładająca precyzyjne dostosowanie produktów i sposobu zarządzania przedsiębiorstwem do specyfiki regionu. Francja to jeden z kluczowych rynków dla OKNOPLAST, na którym chcemy wciąż intensywnie się rozwijać" – powiedział Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST.


Nagrodę z rąk Ambasadora RP we Francji Tomasza Młynarskiegoodbiera Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu Grupy Oknoplast (fot. OKNOPLAST)

Prestiżowy konkurs został objęty patronatem Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Krzysztofa Czaputowicza oraz Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Katarzyny Emilewicz. Uroczysta gala odbyła się 10 grudnia 2018 roku w siedzibie ambasady RP w Paryżu.

Wśród nagrodzonych za 2017 rok znalazły się również firmy: KGHM Polska Miedź, Crist oraz Fabryki Mebli „Forte". OKNOPLAST był jedynym laureatem z branży stolarki otworowej.


 

Data publikacji: 17 grudnia 2018

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Znajdź styropian na mapie!

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) udostępniło interaktywną mapę Polski, dzięki której konsumenci mogą szybko znaleźć dostawcę styropianu w swojej okolicy.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Edmont Dobry

Do kampanii „DOBRY MONTAŻ” dołączył Edmont - postać nowoczesnego specjalisty utożsamiająca profesjonalnego montera stolarki budowlanej.
fot. CREATONAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Brąz z połyskiem

TITANIA – najpopularniejszy model ceramiczny z oferty marki CREATON debiutuje w kolorze kasztanowym z powierzchnią glazurowaną FINESSE.