Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Konferencja MRB

5 listopada 2019 roku odbędzie się konferencja Monitoring Rynku Budowlanego - spotkanie ekspertów z przedsiębiorcami z branży budowlanej.

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2019 odbywać się będzie już po raz 22. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą zagadnienia związane ze słabnącą koniunkturą i jej wpływem na przyszłość polskiego budownictwa.

Wraz ze schłodzeniem się koniunktury w Polsce i spadkiem wzrostu gospodarczego, popyt na mieszkania nieznacznie słabnie. Jednak analitycy ASM wskazują, że Polacy nadal chcą inwestować w rynek mieszkaniowy. Coraz częściej inwestycje w nieruchomości traktowane są jako lokata kapitału i możliwość generowania przychodu z wynajmu. W planach inwestycyjnych dominują mieszkania o małych i średnich powierzchniach użytkowych. 40,9% badanych deklaruje, że zadowoliłoby ich mieszkanie od 41 do 60 m2. Z drugiej strony Polacy planują realizację renowacji swoich domów i mieszkań, co powoduje wzrost potencjału rynku remontowego.

Jak będzie wyglądała sytuacja w budownictwie w 2020 roku i później? Jak przygotować się na przyszłość? Liczne pytania związane z wyzwaniami stojącymi przed przedsiębiorcami z sektora budowlanego zostaną zadane i przeanalizowane podczas ogólnopolskiej konferencji Monitoring Rynku Budowlanego, która jest jednym z najważniejszych i największych eventów sektora budowlanego w Polsce. Zakres analityczny i prognostyczny Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego pozwala jej odbiorcom na zapoznanie się ze złożonymi czynnikami i miernikami mającymi wpływ na branżę budowlaną oraz ich przyszłą projekcję, co jest niezbędnym narzędziem do budowania strategii firmy. Eksperci zaprezentują zarówno aktualną sytuację gospodarczą kraju oraz branży budowlanej, jak i przedstawią prognozy dla rynku w podziale na poszczególne typy budownictwa. Dzięki temu uczestnicy spotkania wyposażeni w rzetelną wiedzę będą mogli kreować zakres działań swoich przedsiębiorstw oraz tym samym wpływać na rozwój przyszłość branży budowlanej. Podczas wydarzenia będzie miała miejsce również debata, w której wezmą udział przedstawiciele branży. Konferencja jest doskonałą okazją do networkingu. 

W programie konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2019 przewidziano trzy główne bloki:

  • SESJA I – BUDOWNICTWO VS. POLSKA GOSPODARKA
  • SESJA II - BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE I NIEMIESZKALNE – W SESJI PROGNOZY DLA RYNKU!
  • SESJA III – DEBATA: CZY UCZYMY SIĘ NA BŁĘDACH? SZANSE I ZAGROŻENIA ROZWOJU RYNKU BUDOWLANEGO W POLSCE

Konferencja organizowana jest przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Polską Izbę  Budownictwa.
Portal "Dom szyty na miarę" jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Data i miejsce spotkania: 5 listopada 2019 r., Novotel Warszawa Airport.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program konferencji znajdują się na platformie: www.konferencjamrb2019.syskonf.pl/


 

Data publikacji: 5 sierpnia 2019

Zobacz także

fot. BRATEX DACHYAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Hybrydowa rewolucja

Bratex Centro to blachodachówka hybrydowa - łączy zalety technologii modułowej i konwencjonalnej.
fot. SSOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Rockwool Polska w SSO

W prace Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) włączyła się kolejna firma – Rockwool Polska, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej.
fot. ATLASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Pogromca silikonu

ATLAS DO USUWANIA SILIKONU to środek rozpuszczający utwardzone spoiny i fugi silikonowe, co ułatwia ich usunięcie.