Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Z ukrytym skrzydłem

System energeto 5000 view, nowość w ofercie firmy aluplast, to filigranowa optyka elewacji przy zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych okien.

Najprościej energeto 5000 view można określić jako „skrzydło całkowicie schowane za ramą”. Patrząc na okno z zewnątrz nie widać podwójnego konturu, czyli obwodowej ramy ościeżnicy i wewnętrznej skrzydła, a jedynie powierzchnię wąskich profili ościeżnicowych. Już ich bazowa szerokość jest niewielka, bo zaledwie 109 mm, a przy uwzględnieniu dzisiejszej specyfiki montażu, polegającej na częściowym przysłonięciu przez warstwę ocieplenia i tynku, widoczna szerokość ramy okiennej dodatkowo się zmniejsza. W rezultacie widoczny pozostaje tylko minimalny kontur okna.


Maksymalizacja powierzchni przeźroczystych uatrakcyjnia wygląd elewacji, ale też przyczynia się do zwiększenia ilości światła wpadającego do pomieszczeń i zapewnia dodatkowe zyski energetyczne od promieniowania słonecznego (fot. ALUPLAST)

Produkt energeto 5000 view powstał na bazie ramy energeto 5000. Zastosowanie znalazły tu sprawdzone technologie aluplast: powerdur inside, czyli wzmocnienie profili włóknem szklanym (eliminacja stali), oraz bonding inside - technologia wklejanej szyby. Możliwość opcjonalnego pianowania profili pozwala dodatkowo zoptymalizować izolacyjność cieplną. Podobnie jak cała seria profili 5000, również energeto 5000 view wyposażony jest w system uszczelnienia środkowego. Ponieważ system oparty jest o głębokość zabudowy 70 mm, to dostępny jest bardzo szeroki asortyment profili dodatkowych. Aluplast, zgodnie ze swoją zasadą pełnej kompatybilności systemów, oferuje kompletne rozwiązanie systemowe ze słupkami, słupkami ruchomymi i progami. 


Skrzydło chowa się za ościeżnicą, dzięki czemu całkowita szerokość ramy to zaledwie 109 mm (fot. ALUPLAST)

Dzięki temu, że w serii energeto 5000 view widoczna jest tylko rama ościeżnicy, bardzo proste staje się zrealizowanie tzw. „alu-look”. Nakładka aluminiowa nie musi bowiem znajdować się na skrzydle, jest umieszczana tylko na ramie oraz ewentualnie na słupku 


Aluminiowe nakładki umieszczane są na ramie i słupku stałym lub ruchomym już po produkcji seryjnej. To wyraźne uproszczenie (fot. ALUPLAST)

Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.


Polecamy też krótki film przedstawiający obrazowo formułę systemów energeto (w tym energeto 5000 view):


 

Data publikacji: 10 października 2019

Zobacz także

fot. DOBROPLASTAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Kup okna online

Firma Dobroplast uruchomiła internetowy sklep, w którym samodzielnie można skonfigurować i kupić okna z dostawą bezpośrednio do domu.
fot. oprawiebudowlanym.plAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Uprawnienia budowlane

Najświeższy poradnik "Uprawnienia budowlane. Pytania i odpowiedzi na egzamin. Prawo budowlane" - jest już dostępny!
BUDMA 2019 (fot. FOTOBUENO)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

BUDMA - prolog

BUDMA 2020 odbędzie się w Poznaniu w dniach 4-7 lutego 2020 roku. Targi ponownie stanowić będą najważniejsze miejsce kontaktu branży budowlanej.