Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

30% utwardzonej powierzchni na działce

W warunkach zabudowy mam napisane, że na mojej działce powierzchnia utwardzona nie może przekroczyć 30%. Działka jest pod samym lasem i takie są wymagania. Kupiłem gotowy projekt, dom jest duży. Projektant przy adaptacji projektu powiedział, że będę miał problem z wybetonowaniem podjazdu, bo sam dom zajmuje prawie całe te 30%. Zrobił po jednej stronie nawis, który podobno się nie wlicza, żeby zaoszczędzić miejsce na kawałek twardego przed garażem. Chciałem zrobić w ogrodzie taras, też doradził drewniany na słupach zamiast kostki na gruncie. To nie ma sensu, a gdzie śmietnik, chodnik, mam to wszystko stawiać na trawniku?

(Piotr Rybczyński)

Data publikacji: 31 marca 2017

  • Dariusz Jakub 2017-04-28 09:27:45
    ... niestety taka specyfika planu miejscowego :-( ... gmina ewidentnie planuje małą intensywność zabudowy na tym terenie ... ewentualnie można by spróbować zastosować do pseudo utwardzenia kratki ażurowe które zarasta trawa ... urząd przy odrobinie dobrej woli powinien potraktować takie rozwiązanie jako tereny zielone ...
    Odpowiedz
  • redakcja 2017-06-09 06:24:35
    Panie Piotrze, rzeczywiście, to nie ma sensu, ale - mówiąc kolokwialnie - wiedział Pan, co wybiera... Na działce o tak małej dopuszczalnej powierzchni twardej zabudowy warto zdecydować się na projekt indywidualny albo przynajmniej przed zakupem gotowego skonsultować to z projektantem. Wtedy możliwe są całkiem rozsądne kompromisy. W obecnej sytuacji radzę po prostu oswoić się z tarasem drewnianym i ażurowymi utwardzeniami.
    Odpowiedz