Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

X Kongres Stolarki

W dniach 23-24 maja 2019 roku w Jachrance odbędzie się X Kongres Stolarki Polskiej. 

Kolejne odsłony organizowanego przez Związek POiD Kongresu Stolarki Polskiej i podejmowane tam decyzje mają wpływ na przyszłość rodzimego sektora stolarki budowlanej. W wydarzeniu rokrocznie biorą udział właściciele i kadra zarządzająca firm, reprezentanci świata biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. Dziesiątej edycji Kongresu Stolarki Polskiej przewodzić będzie hasło "Rozmowy o przyszłości branży stolarki budowlanej". Dyskusje prowadzone w ramach trzech bloków tematycznych dotyczyć będą Przemysłu 4.0, wykorzystania SMART rozwiązań, a także zagadnień marketingowych związanych ze skutecznym dotarciem do odbiorców z młodego pokolenia.

Pierwszy blok tematyczny: Przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej poświęcony zostanie omówieniu zagadnień związanych z tzw. czwartą rewolucją przemysłową. Chodzi o robotyzację, automatyzację i sztuczną inteligencję, które stają się motorem napędowym zmian i dostosowania produktów do współczesnych oczekiwań rynku. Eksperci zaprezentują możliwości i bariery rozwoju związane z Przemysłem 4.0, w tym systemy wsparcia i praktyczne przykłady wdrożeń tego typu rozwiązań w polskich firmach.

II blok tematyczny: „Stolarka SMART – przyszłość branży. Trendy światowe, producent – punkty handlowe, montaż” otworzy prelekcją Robert Konieczny z pracowni KWK PROMES, światowej sławy architekt, który opowie o SMART stolarce w architekturze przyszłości. Następnie w ramach tego bloku przedstawione zostaną światowe trendy i ich wpływ na ofertę produktową firm z branży. Będzie można dowiedzieć się, jak tematykę produktów SMART, na bazie swoich odmiennych doświadczeń, postrzegają różni uczestnicy rynku, jak w praktyce wygląda proces wprowadzania SMART rozwiązań i jak przebiega współpraca firm w tym zakresie. Nie zabraknie również dyskusji panelowej z udziałem ekspertów, którzy porozmawiają o tym, w jaki sposób kreować produkty przyszłości. 

III blok tematyczny: „Jak sprzedawać więcej i drożej, gdy Twoim handlowcem staje się SMARTfon?” odbędzie się podczas drugiego dnia Kongresu, 24 maja. Będzie poświęcony zagadnieniom marketingowym, a poprowadzi go dr Łukasz Srokowski z Instytutu Millenials. Panel ten wyjaśni m.in. jak producent stolarki może skutecznie sprzedawać swoje produkty młodym pokoleniom, w jaki sposób dostosować komunikaty do odbiorcy i dlaczego w procesie sprzedaży niezbędne jest wykorzystanie emocji. W panelu multimedialnym wypowiedzą się – w formie video-wywiadów – wybrani szefowie sprzedaży i marketingu, a także sprzedawcy znanych polskich i światowych marek z różnych branż, w tym także z branży stolarki budowlanej. 

Podczas X Kongresu Stolarki Polskiej, w dniu 23 maja, tradycyjnie odbędzie się także wieczorna Gala, która będzie znakomitą okazją do integracji środowiska i wręczenia branżowych wyróżnień dla osób oraz firm szczególnie zaangażowanych w funkcjonowanie sektora stolarki budowlanej. "Poprzednie edycje Kongresu Stolarki Polskiej zaowocowały realizacją niezwykle ważnych dla naszej branży działań, czego przykładami są chociażby uzgodnienie zakresu Branżowego Programu Promocji czy też powołanie zawodu montera stolarki budowlanej. Teraz przed nami kolejne tematy i pasjonujące dyskusje w ramach tegorocznej odsłony wydarzenia. Ufamy, że wspólne rozmowy przełożą się na decyzje mające wpływ na przyszłość reprezentowanego przez Związek POiD sektora gospodarki" – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD.

Bieżące informacje na temat wydarzenia można śledzić na stronie internetowej: https://kongres.poid.eu

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://kongres.poid.eu/rejestracja/

Partnerami Strategicznymi X Kongresu Stolarki Polskiej są firmy Somfy i WIŚNIOWSKI. Partnerzy Główni wydarzenia to firmy: AIB, FAKRO, Grupa MTP, Klimas Wkręt-met, Porta KMI Poland. Partnerami Wspierającymi Kongresu są firmy elumatec i Soudal.

Data publikacji: 3 kwietnia 2019

Zobacz także

Chowana w ziemię brama to rozwiązanie na każdą działkę (fot. FANCY FENCE)RÓŻNE TRENDY

Brama "zjazdowa"

Brama wjazdowa, która chowa się w ziemi? FANCY FENCE to system niezastąpiony na wąskim lub pochyłym podjeździe, do tego wygodny, bezpieczny i zdecydowanie nietuzinkowy.
fot. WIENERBERGERAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Systemowe 3x1/3

Oferta Wienerberger rozszerzyła się o nowe rozwiązanie systemowe - pustak uzupełniający Porotherm 25 3x1/3 P+W.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Doroczne spotkanie SSO

9-10 maja 2019 roku w Ożarowie Mazowieckim Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) zorganizuje już po raz szósty Międzynarodową Konferencję ETICS, najważniejsze wydarzenie polskiej branży ociepleń.