Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

VIII Międzynarodowa Konferencja ETICS

W dniach 11-13 maja 2022 roku branża ETICS ponownie spotka się na największym krajowym wydarzeniu poświęconym tematyce ociepleń budynków.

Ósma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), odbędzie się  w kompleksie Pałac i Folwark Łochów w Łochowie.

"Po dwóch latach pandemii, stale rosnącego zaniepokojenia stanem środowiska, kryzysu energetycznego, zmieniających się wymagań prawnych, zmieniających się oczekiwań inwestorów i klientów, a także wobec strasznej wojny toczonej za naszą wschodnią granicą wszyscy stoimy wobec konieczności przedefiniowania dotychczasowych modeli funkcjonowania" - mówi dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. "Na te i inne tematy wypowiedzą się zaproszeni przez SSO goście, będzie także okazja do otwartej, środowiskowej dyskusji".

Podczas tegorocznej konferencji, prelekcje wygłoszą: Dana Bellusova (TSUS), Piotr Dardziński (Sieć badawcza Łukasiewicz), Michael Faatz (Wacker Chemie), Mariusz Garecki (SSO), Paweł Krause (Politechnika Śląska), Eric Las (EUMEPS), Artur Miros (Łukasiewicz – IMBiGS), Małgorzata Niziurska (Łukasiewicz – ICiMB), Ralf Pasker (EAE), Torsten Richter (Leibniz Universität Hannover), Roman Sobczak (SSO), Piotr Turkowski (ITB), Arkadiusz Węglarz (KAPE), Pavel Zemene (Sdružení EPS ČR / Czeskie Stowarzyszenie Producentów EPS).

W siedmiu dotychczasowych edycjach konferencji uczestniczyło ponad 1000 osób z 10 krajów.

"Cykliczna Międzynarodowa Konferencja ETICS to jedna z kluczowych inicjatyw naszego stowarzyszenia" - podkreśla prezes Michalak. "Cieszy nas więc tak duże zainteresowanie i stała obecność przedstawicieli producentów, środowiska naukowego i badawczego, instytucji publicznych, mediów i innych stowarzyszeń. Rozmowa o teraźniejszości i przyszłości branży w tak reprezentatywnym gronie otwiera przed naszym sektorem nowe perspektywy i stymuluje do konstruktywnych wspólnych działań".


Bieżące informacje dotyczące
VIII Międzynarodowej Konferencji ETICS
oraz formularz rejestracyjny dla uczestników
dostępne są na stronie internetowej:

konferencjaetics.com.pl


 


Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest propagowanie kompleksowych rozwiązań technologicznych gwarantujących trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie upowszechnia standardy prawidłowego wykonawstwa i nadzoru prac ociepleniowych oraz eksploatacji systemów ociepleń.

Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE), a w 2017 roku – współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w Warszawie. Od 2014 roku SSO organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, największe w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

 

Data publikacji: 12 kwietnia 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

XII Kongres Stolarki Polskiej

26 maja 2022 r. odbędzie się długo wyczekiwana, dwunasta już edycja Kongresu Stolarki Polskiej,ponownie w formule stacjonarnej. 
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Kongres Budownictwa Polskiego

Co należy zmienić w branży budowlanej? Już w dniach 12-13 kwietnia 2022 r. omówione zostaną strategiczne kierunki rozwoju budownictwa w Polsce, w kontekście aktualnej sytuacji w gospodarce krajowej i UE, które wymagają oceny i nowego, perspektywicznego podejścia.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

EKOmodernizacja z oknami PVC

Zrównoważony rozwój, oszczędność energii, design - ulepsz swoją przestrzeń życiową poprzez modernizację za pomocą okien PVC.