Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

System rurowy Koramic

Firma Wienerberger wprowadza nowy rurowy system ochrony przeciwśniegowej, nowoczesny i pasujący idealnie do rozwiązań dachowych marki Koramic.

Podejumując decyzję w kwestii wyboru pokrycia dachowego, warto od razu wziąć sobie do serca istotne aspekty bezpieczeństwa i ochrony przeciwśniegowej. Wprawdzie aura za oknami nie sprzyja myśleniu o zimie, ale ona nieuchronnie nadejdzie. Gromadzący się na dachu i w niekontrolowany sposób zsuwający w dół śnieg stanowi zagrożenie nie tylko dla orynnowania czy stojącego na podjeździe samochodu, ale też dla naszego zdrowia, a nawet życia. W naszym klimacie przemyślana ochrona przeciwśniegowa, usytuowana nad wejściami, tarasami, wiatami garażowymi, ścieżkami wokół domu czy podjazdami, to niezbędny element na każdym dachu. A wybór systemowych rozwiązań, dopasowanych do pokrycia, gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i zachowanie nienagannej estetyki oraz trwałości.

Nowy produkt Koramic - rurowa ochrona przeciwśniegowa - to rodzaj zabezpieczenia przeciwśniegowego w formie wsporników i estetycznych rurek (fot. WIENERBERGER)

Nowy produkt Koramic - rurowa ochrona przeciwśniegowa - to rodzaj zabezpieczenia przeciwśniegowego w formie wsporników i estetycznych rurek, pasujących stylistyką szczególnie do nowoczesnych wykrojów dachówek płaskich: V11, Orea 9 czy Actua 10. Oczywiście można zamontować je na dachu z każdej innej dachówki, jednak ich kształt szczególnie dobrze pasuje do minimalistycznych połaci.

Pozostałe produkty w ofercie marki to klasyczne płotki przeciwśniegowe oraz śniegowstrzymywacze, czyli potocznie
Pozostałe produkty w ofercie marki to klasyczne płotki przeciwśniegowe oraz śniegowstrzymywacze, czyli potocznie "śniegołapki", które stanowią punkty "zaczepienia" dla pryzmy śniegu, hamując siłę zsuwu - i zmniejszając obciążenie liniowe płotka, jeśli również jest przewidziany (fot. WIENERBERGER)

Kolory są nadawane w procesie lakierowana proszkowego, co dodatkowo podnosi walory estetyczne i trwałość (fot. WIENERBERGER)Wszystkie produkty przeciwśniegowe Koramic są wykonane z najwyższej jakości stali ocynkowanej ogniowo, co zabezpiecza je przed destrukcyjnym wpływem czynników atmosferycznych. Dostępne są także w wielu wersjach kolorystycznych, pasujących do najpopularniejszych kolorów dachówek. W przypadku nowego systemu rurowego, oprócz naturalnego ocynku w ofercie są również czerń, antracyt, grafit, czerwień i brąz. Kolory są nadawane w procesie lakierowana proszkowego, co dodatkowo podnosi walory estetyczne i trwałość.


>>> ZOBACZ WIĘCEJ NA STRONIE PRODUCENTA


Źródło: materiały prasowe WIENERBERGER.

Data publikacji: 26 lipca 2021

Zobacz także

KERA-BIBER PROFIL – nowa karpiówka barwiona w masie marki CREATON.AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Szlachetny profil

KERA-BIBER PROFIL – nowa karpiówka barwiona w masie marki CREATON.
Specjalne systemowe dachówki z uchwytami pod stopnie kominiarskie lub bariery przeciwśniegowe ułatwiają estetyczne i szczelne wykonanie pokrycia dachowego (fot. CREATON)BUDOWLANE DETALE

Dachówki pod system komunikacyjny i przeciwśnieżny

Nawiązując do powiedzenia, że każdy łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo – w dachu nie można pozwolić sobie na niedoróbki. A jednym z ważnych detali, który niewłaściwie wykonany szpeci pokrycie lub osłabia jego szczelność, jest miejsce mocowania systemów komunikacyjnych oraz przeciwśnieżnych.
DACH

Test letniej wichury

Choć burze pojawiające się na przełomie wiosny i lata są stałym zjawiskiem dla polskiego klimatu, to z roku na rok nasilają się i powodują poważne uszkodzenia dachów i budynków. Czy i jak możemy zapobiec tym zniszczeniom na etapie budowy domu?