Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Relacja po MONTERIADZIE 2024

Ponad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024 na targach BUDMA.

Już po raz siódmy MONTERIADA zagościła na targach BUDMA. Zorganizowane przez Związek POiD wraz z Partnerami wydarzenie tradycyjnie promowało nowoczesne rozwiązania do budowy i termomodernizacji domu. Tym razem na zielonym stoisku można było nie tylko zobaczyć dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, ale też dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”.

POiD-Monteriada2024-Dobry-Montaz-Termomodernizacja-plus-Budma-Targi-Poznan

W ciągu trzech dni odbyło się łącznie 19 prezentacji montażu stolarki otworowej, w tym:

  • instalowanie drzwi tarasowych SMART-SLIDE NEO oraz drzwi balkonowe Ideal NEO MD od firmy Aluplast. Podczas montażu wielkoformatowych przeszkleń do drzwi tarasowych wsparciem dla monterów były również: kompaktowych rozmiarów dźwig BG LIFT M060 oraz manipulator do szyb Smartlift SL 609 dostarczone przez Glasslift;
  • prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych 85 PREMIUM H Alu i 72 Ecotherm H Alu od Stalprodukt-Zamość;
  • pokazy montażu segmentowej bramy garażowej LPU42 oraz drzwi wewnętrznych ProLine, które zaprezentowała firma Hörmann.

Dobre produkty montowane były z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań Soudal: systemu trójwarstwowego uszczelnienia stolarki otworowej Soudal Window System i systemu Soudal Window Installation (SWI) do montażu stolarki okiennej i drzwiowej w warstwie termoizolacyjnej, a także trójwarstwowego systemu montażu Tytan Professional WINS na bazie folii płynnych od Tytan Professional.

Do mocowania stolarki posłużyły zaś produkty dostarczone przez Klimas Wkręt-met: kotwy LO, wkręty WHO i WHOW do ościeżnic oraz ramowe kołki rozporowe KPR-FAST i KPS-FAST. Szybką i sprawną pracę monterom zapewniła również profesjonalna odzież robocza Lahti Pro. Na zlokalizowanym tuż obok MONTERIADY stoisku FAKRO można było natomiast obejrzeć okna dachowe FAKRO GREENVIEW oraz drewniano-aluminiowe okna pionowe INNOVIEW.

MONTERIADA - punkty eksperckie

MONTERIADA 2024 to solidna porcja wiedzy o tym, jak budować i termomodernizować dom – a to wszystko w jednym miejscu. Informacje w tym zakresie można było czerpać nie tylko podczas pokazów montażu, ale także bezpośrednio od ekspertów na stoiskach.

W tym roku na MONTERIADZIE nowość stanowił punkt doradczy Projektu Doradztwa Energetycznego oraz programu „Czyste Powietrze”, a także stanowisko Instytutu Techniki Budowlanej. Odwiedzając je, można było dowiedzieć się m.in., jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła oraz uzyskać informacje na temat badań, oceny i certyfikacji wyrobów budowlanych.

Konferencja prasowa

W środę 31 stycznia na MONTERIADZIE odbyła się konferencja prasowa Związku POiD, zatytułowana „Integracja i współpraca branżowa na rzecz termomodernizacji”. Małgorzata Walczak-Gomuła (Prezes Zarządu ASM Research Solutions Strategy) i Janusz Komurkiewicz (Prezes Zarządu Związku POiD) zaprezentowali ogólną sytuację w sektorze stolarki budowlanej, omówili tematykę eksportu tych wyrobów, a także główne wyzwania stojące przed branżą, w tym recykling, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego i termomodernizację.

Konferencja prasowa podczas MONTERIADY 2024

Kluczową rolę w poprawie efektywności energetycznej budynków odgrywa program „Czyste Powietrze”, o czym szczegółowo w nagraniu wyemitowanym w ramach konferencji opowiedział Paweł Mirowski (Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW). Znaczenie integracji różnych specjalistycznych dziedzin w procesie efektywnej termomodernizacji przedstawił Robert Geryło (Dyrektor ITB). Konferencja wraz z rozmowami w kuluarach stanowiła doskonałe zwieńczenie trzeciego dnia wydarzenia.


>>> ZOBACZ relacje zdjęciowe z MONTERIADY 2024

Edmont DOBRY MONTER - MONTERIADA 2024


Partnerzy MONTERIADY 2024: ALUPLAST, FAKRO, GLASSLIFT, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, LAHTI PRO, NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, TYTAN PROFESSIONAL

Patroni Honorowi MONTERIADY 2024: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA

Źródło: materiały prasowe POiD.

Data publikacji: 6 lutego 2024

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Zaproszenie na konferencję

„Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i świadectwa energetyczne budynków” – konferencja podczas drugiego dnia targów BUDMA, w środę 31 stycznia 2024 r.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy system do paneli PV

Nowość w ofercie firmy Röben - system do montażu paneli fotowoltaicznych - został nagrodzony Złotym Medalem Targów DACH FORUM 2024.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

DACHRYNNA ze Złotym Medalem

Na prestiżowych targach dekarskich Dach Forum 2024 firma Galeco została uhonorowana złotym medalem za swój przełomowy produkt.