Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Jakie marki zyskają renomę fachowców w 2021 roku?

W 2021 roku rynek materiałów budowlanych pozostaje w cieniu pandemii. Jakie marki zyskają renomę fachowców?

Producenci materiałów budowlanych od zeszłego roku są pozbawieni wielu możliwości współpracy z wykonawcami, którzy często są ambasadorami marek i wywierają realny wpływ na wyniki sprzedaży produktów. Czy w tej sytuacji ulegnie zmianie układ sił na rynku? Które firmy poradziły sobie z ograniczeniami lepiej i tym samym ugruntowały pozycję wśród fachowców?  ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadza wśród wykonawców reprezentatywne, ogólnopolskie badanie ankietowe, które ma na celu poznanie ich opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości. Wyniki badania zostaną ogłoszone 10 czerwca br. Wykonawcy wskażą najlepsze materiały budowlane już po raz 17.

Ranking Budowlana Marka Roku, ze względu na badawczy charakter, jest klasyfikacją niezależną od subiektywnych czynników. Wykonawcy spontanicznie (bez podania listy marek) wskazują marki używane w ciągu danego roku najczęściej oraz te, które wg nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości. Wskazane przez fachowców marki uhonorowane zostają tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz Wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach. Marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję na rynku i cieszą się wieloletnim uznaniem fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku. Oprócz zwycięzców, w poszczególnych segmentach produktowych wyłaniani są laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Dane zebrane w trakcie badania zostają skrupulatnie przeanalizowane i opracowane w formie raportów dla każdej grupy produktowej, dostępnych jedynie dla uczestników rankingu. Raporty Budowlana Marka Roku 2021 zaprezentują aktualną klasyfikację opartą o roczny cykl używania produktów. Opracowania te obrazują jakość współpracy producentów z wykonawcami w danym roku. Ta współpraca przekłada się na pozycję marki na rynku ponieważ aż 53% wykonawców poleca marki materiałów budowlanych nagrodzone tytułem Budowlanej Marki Roku1 a  ponad połowa Polaków z pewnością wybrałaby produkt oznaczony logo BMR2.

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o tak szerokim zasięgu i niezależnym charakterze opartym o autentyczne wskazania rynku. Publiczne ogłoszenie wyników jest planowane na 10 czerwca 2021 r. podczas uroczystej Gali w hotelu Windsor w Jachrance.

Polakom planującym budowę lub remont polecamy śledzenie preferencji aktualnych na rynku i poznania wiarygodnych, cenionych produktów budowlanych. Producentów zapraszamy do wzięcia udziału w Rankingu i weryfikacji pozycji swoich marek.

Pełna lista kategorii, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl


Kontakt w sprawie Rankingu:
Agnieszka Wójcik-Zachorska, Project Manager
tel. kom. +48 695 004 600, e-mail: a.wojcik@asm-poland.com.pl


1Badanie CATI, I kwartał 2019, N=1603
2Badanie omniAM, lipiec 2019, N=1055

Data publikacji: 22 lutego 2021

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Jubileusz FAKRO

Firma FAKRO, znany w Polsce i na świecie producent okien dachowych, obchodzi w tym roku swoje 30-lecie.
PSPS zajmuje stanowisko w kwestii wprowadzających w błąd informacji dotyczących bezpieczeństwa pozarowego budynków ocieplonych w systemie ETICS ze styropianem (fot. PSPS)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Komunikat prasowy PSPS

Wszystkie stosowane na polskim rynku systemy ociepleń ETICS ze styropianem, również przy jego znacznej grubości, klasyfikowane są jako NRO. PSPS sprzeciwia się spekulacjom stawiającym je w negatywnym świetle w kontekście bezpieczeństwa pożarowego.
Laminat STRATAFLEX nadaje się na większość powierzchni, jakimi otaczamy się w domu i biurze, na ściany, płyty g-k i płyty MDF (fot. MURASPEC)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Elastyczny laminat

Dekoracyjny samoprzylepny laminat STRATAFLEX to produkt z oferty Muraspec, który pozwoli w łatwy sposób przeprowadzić szybką, atrakcyjną metamorfozę przestrzeni.