Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Powrót do natury

OVOVILLE, producent stalowych domów łukowych, zaprasza na dzień otwarty i zwiedzanie domu pokazowego.

Innowacyjna forma, zaawansowana technologia, nacisk na ekonomię i ekologię – tak w największym skrócie można opisać główne założenia nowoczesnej formy budownictwa łukowego, jaką bez wątpienia stanowią realizacje OVOVILLE.

DOMY ŁUKOWE OVOVILLE to konstrukcje z podwójnych samonośnych łukowych przekryć z blachy stalowej grubości 1 mm, wypełnionych materiałem termoizolacyjnym. Cały proces prefabrykacji elementów łukowych odbywa się na maszynach profilujących bezpośrednio na budowie. Każdy element łukowy powstaje z jednego, ciągłego odcinka materiału, co gwarantuje jednolitą i pozbawioną łączeń strukturę na całej rozpiętości obiektu. Kolejne przęsła są szczelnie łączone na rąbek za pomocą automatycznych falcownic.

Współczynnik przenikania ciepła dla „ścian zewnętrznych” domu łukowego wynosi około 0,12 W/(m2.K). W połączeniu z korzystnym stosunkiem kubatury do powierzchni (półkolisty kształt) oraz inteligentnym systemem sterowania ogrzewaniem (pompa powietrze/woda) i podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej zapewnia to wysoką efektywność energetyczną. Z kolei brak konieczności zastosowania elementów konstrukcyjnych wewnątrz domu pozwala na jego dowolną aranżację, czyniąc dom przyjaznym, wygodnym i komfortowym dla całej rodziny.

Co, poza nietuzinkową formą, wyróżnia OVOVILLE DOMY ŁUKOWE?

  • maksymalne skrócenie czasu realizacji inwestycji – niskoenergochłonna prefabrykacja na miejscu budowy pozwala na postawienie w pełni wyposażonego domku w 4 tygodnie, przy czym samo przekrycie łukowe zajmuje zaledwie jeden dzień;
  • bezobsługowa eksploatacja – do budowy domu używana jest nadająca się do recyklingu stal z 25-letnią gwarancją na antykorozyjną powłokę aluminiowo-cynkową, co całkowicie uwalnia od konieczności zewnętrznych prac konserwacyjnych;
  • ekologia – dach domu docelowo porośnięty ma być warstwą zieleni w postaci tłumiących hałas i oczyszczających powietrze rozchodników (Sedum);

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w szkielecie konstrukcyjnym nie ma żadnych elementów drewnianych – zastępuje je ultrawytrzymała konstrukcja stalowa (Staldom). Poza aspektami związanymi z obciążeniami konstrukcyjnymi, jest to zabieg proekologiczny, mający na celu ograniczenie zużycia drewnianego surowca. Jedynym elementem drewnianym jest stolarka okienna i drzwiowa (Potoczny okna i drzwi drewniane).

Zadbano również o niekłopotliwe eksploatacyjnie wnętrze domu. Stalowa powierzchnia ścian z założenia nie wymaga malowania, szpachlowania ani napraw. Łatwo też utrzymać ją w czystości, podobnie jak podłogi winylowe (Polflor), które dodatkowo wyróżniają się niebanalnym designem. O funkcjonalne i przemyślane zestawienie mebli i sprzętu kuchennego (Werk Mebel) odpowiada specjalizujące się w ideach szytych na miarę studio aranżacji wnętrz Anny Lewickiej.

„Wszystkie nasze budynki są ultraoszczędne energetycznie. Kluczowym parametrem jest bezkonkurencyjny stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury domu łukowego. Równie ważne jest szczelne i „ciepłe” wypełnienie stalowej konstrukcji materiałami izolacyjnymi firmy Selena. Do ogrzewania w okresie zimowym użyliśmy ekonomicznych mat emitujących podczerwień RS Infrared, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej pochodząca od eksperta w tej dziedzinie, firmy Xeroflor, da nam skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza latem” - mówi przedstawiciel OVOVILLE DOMY ŁUKOWE, dodając, że przepłacanie jest passe.


Oficjalne otwarcie OVOVILLE DOMY ŁUKOWE odbędzie się 7 września 2019 roku w Bykowie pod Wrocławiem.

Link do bezpłatnej rejestracji: https://www.facebook.com/events/712871352477938

Podczas wydarzenia będzie można zwiedzić dom pokazowy, dowiedzieć się więcej o technologii, idei i korzyściach płynących z innowacyjnej formy budownictwa łukowego. Swoją wiedzą dzielić się będą z odwiedzającymi zaangażowani w projekt eksperci firm z różnych dziedzin budownictwa. Przewidziano tez koncert zespołu Mr Zoob. Spotkanie poprowadzi Angelika Wielgus-Lach.
8 września, na swoistym „afterparty”, przy kawie będzie można doprecyzować informacje, a nawet nabyć domek w promocyjnej cenie.  

Organizatorzy: OVOVILLE, RS INFRARED, TREENEO, RM DOMY SZKIELETOWE, STALDOM PPHU "Ekopol".

Partnerzy: DEVELAGRO, WERK MEBEL, RONDO POLSKA SP. Z O.O., POTOCZNY OKNA I DRZWI DREWNIANE S.C., EKO-BIO OCZYSZCZALNIE SP. Z O.O., WINK HAUS, FOCIS GRILLE, POLFLOR, XERO FLOR PL SP. Z O.O., RM INTRERIORS.

Patron merytoryczny: SETUP.PL

Portal DOM SZYTY NA MIARĘ jest patronem medialnym wydarzenia.


Zarejestruj się na wydarzenie OVOVILLE DOMY ŁUKOWE 


 

Data publikacji: 27 lipca 2019

Zobacz także

fot. SSOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Rockwool Polska w SSO

W prace Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) włączyła się kolejna firma – Rockwool Polska, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej.
fot. ATLASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Pogromca silikonu

ATLAS DO USUWANIA SILIKONU to środek rozpuszczający utwardzone spoiny i fugi silikonowe, co ułatwia ich usunięcie.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

IRYD doceniona w UE

Medal Europejski 2019 dla firmy Blachy Pruszyński.