Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowe wkręty ciesielskie

Nawet o 40% szybszy czas wkręcania dzięki nowej końcówce frezującej we wkrętach ciesielskich Klimas Wkręt-met.

Świetna informacja dla wykonawców pracujących z drewnem. Klimas Wkręt-met opracował nową wersję wkrętów ciesielskich z łbem podkładkowym i stożkowym. Jak wskazują badania oraz testy, dzięki nowej końcówce frezującej, wkręcanie jest do 40% szybsze.  

Nawet o 40% szybszy czas wkręcania dzięki nowej końcówce frezującej we wkrętach ciesielskich Klimas Wkręt-met.

W ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny rozwój budownictwa drewnianego. Rozwój nowych technologii w zakresie konstrukcji drewnianych idzie w parze z rozwojem technik zamocowań, które mają ogromny wpływ na usprawnienie pracy wykonawcom. Klimas Wkręt-met wychodzi naprzeciw tym wymaganiom i wprowadza na rynek nową wersję wkrętów ciesielskich WKCP, WKCS oraz KMWHT ze zmodyfikowanym szpicem.

Niezwykle szybkie wkręcanie

Nowe wkręty zyskały dodatkowe zwoje gwintu na szpicu tzw. podwójny gwint, który pozwala na szybsze „złapanie” drewna. Specjalnie ukształtowana końcówka frezująca umożliwia aplikacje wkrętu bez wstępnego nawiercania, nawet w przypadku łączników o większej średnicy.  Dodatkowe karby tnące odpowiedzialne za przecinanie włókien w połączeniu z nową końcówka frezującą  redukują opór, a tym samym przyspieszają proces wkręcania. „W badaniach prowadzonych przed wdrożeniem produktu potwierdziliśmy, że nowy kształt końcówki wkrętu powoduje zmniejszenie czasu wkręcania nawet o 40% przy tym samym obciążeniu. Wielkość oszczędności uzależniona jest od rodzaju połączenia i zastosowanego drewna” – mówi Artur Michalak, product manager w Klimas Wkręt-met.

Bez oporów

Nowa końcówka frezująca znacznie obniża opór podczas wkręcania, ponieważ swobodnie przebija się przez włókna w drewnie. Mniejsza o 20% siła użyta do dociskania wkrętów, a także szybszy czas pracy wpływa na ograniczenie zużycia baterii w przypadku zastosowania wkrętarek akumulatorowych. Mniej prądu, mniej czasu na ładowanie baterii to korzyści, które ostatecznie przekładają się na skuteczność i czas pracy wykonawców. Na to, w jaki sposób wkręt wchodzi w drewno, ma również wpływ specjalna powłoka woskowa, która znacząco zmniejsza wartość momentu wkręcania. Dzięki temu montaż jest szybszy i łatwiejszy.

Badania i rozwój

Wkręty ciesielskie WKCP, WKCS oraz KMWHT, podobnie jak cały asortyment Klimas Wkręt-met, zostały zaprojektowane oraz wytworzone w polskich zakładach produkcyjnych firmy. Wszystkie zostały poddane badaniom i testom weryfikującym parametry wytrzymałościowe,  jakość powłok ochronnych, szybkość i łatwość wkręcania oraz bezpieczeństwo połączeń. „Nasze produkty przechodzą szereg szczegółowych badań, w tym testy na wyrywanie, ścinanie, przeciąganie łba wkrętu, testy korozyjności powłok w komorze solnej. Wszystkie badania mają na celu utrzymanie najwyższej jakości, która wpływa na bezpieczeństwo podczas użytkowania wyrobów” – dodaje Artur Michalak.


Źródło: materiały prasowe Klimas Wkręt-met.

Data publikacji: 28 maja 2021

Zobacz także

DUO 270 Longlife Extra to nowy, mocny model membrany w ofercie CREATON Polska.AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa membrana CREATON

DUO 270 Longlife Extra to nowy, mocny model membrany w ofercie CREATON Polska.
Nowy pustak uzupełniający w ofercie WienerbergerAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy pustak Porotherm 25 K P+W

Nowy pustak uzupełniający w ofercie Wienerberger do wykonywania kanałów instalacyjnych lub żelbetowych trzpieni w ścianach dwuwarstwowych w technologii tradycyjnej.
Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów.AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Koniec pierwszego etapu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów.