Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Koniec pierwszego etapu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów.

Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa mająca na celu prezentację ciekawych realizacji, w których istotną rolę odgrywają wyroby stolarki otworowej. Stanowią one cenną wskazówkę i inspirację dla architektów – zarówno tych czynnie działających w branży, jak i adeptów – a także inwestorów.

Producenci oraz dostawcy komponentów zgłaszali obiekty w kategoriach: okna, drzwi i bramy garażowe, fasady oraz automatyka i smart home. Zgodnie z zasadami konkursu, zastosowane rozwiązania miały być wykorzystane w 3 typach obiektów: w budynku indywidualnym, w budynku wielomieszkaniowym i w budynku użyteczności publicznej. Do konkursu zgłoszono blisko 60 realizacji. Z niecierpliwością czekaliśmy na moment zakończenia etapu zgłoszeń konkursowych. Mieliśmy pewność co do zainteresowania taką formą prezentacji, ale poziom zgłoszonych obiektów naprawdę zaskakuje. Zgłoszone realizacje reprezentują przykłady zrównoważonego budownictwa na najwyższym poziomie, a stolarka odgrywa w nich wiodąca rolę, jeśli chodzi o walory estetyczne, a przede wszystkim energooszczędność” – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD oraz  komisarz konkursu.

Koniec pierwszego etapu POiD Building Awards 2021

Pierwsza edycja POiD Building Awards otwiera nowe możliwości dla branży. Firmy, które wzięły udział w konkursie, mają pretekst do spojrzenia na swoją działalność w szerokim kontekście. To nie tylko kwestia porównania na tle konkurencji, ale również analiza pod kątem innowacji, portfolio produktowego czy różnorodności.

Udział w konkursie pomaga firmom jeszcze lepiej zidentyfikować obszary wymagające ulepszenia, ponadto pozwala poznać trendy, oczekiwania rynku, osiągnięcia konkurencji i wyzwania branży. To te elementy, które w ramach konkursu mogą okazać się bardziej wartościowe niż sama nagroda.

Ogromnym atutem konkursu jest forma prezentacji wyrobów stolarki w wykończonych obiektach. Właśnie dzięki temu odbiorca końcowy (architekt, inwestor czy partner biznesowy) otrzymuje pełną informację o produkcie oraz jego zastosowaniu na konkretnych obiektach architektonicznych, co w znacznym stopniu wpłynąć może na decyzje wykorzystania danego produktu w projekcie, ale także na decyzje zakupowe klientów ostatecznych.

Biblioteka POiD Building Awards

Konkurs pozwolił zgromadzić w jednym miejscu bazę świetnych przykładów na wykorzystanie wyrobów stolarki otworowej w obiektach z całego świata. Wszystkie zostaną opublikowane w bibliotece konkursowej, gdzie odbiorcy będą mogli zapoznać się ze szczegółową specyfikacją produktów zastosowanych w danym budynku. Biblioteka konkursowa to dodatkowa forma promocji dla firm, które zdecydowały się na udział w konkursie, ale również baza wiedzy na temat najbardziej aktualnych rozwiązań technologicznych w zakresie stolarki otworowej. Biblioteka zostanie opublikowana tuż po zakończeniu obrad jury” – komentuje Paweł Wróblewski.

Kolejny etap konkursu to ocena jury. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021 już 15 czerwca.


Konkurs odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji konkursowej, dostępnej na stronie https://buildingawards.poid.eu.
Twórcą aplikacji jest poznańska agencja Job Done. Job Done we współpracy z agencją The Imagine odpowiada również za koncepcję i realizację projektu.


Mecenasi konkursu: Aluprof, FAKRO, Glasssolutions, Ponzio, Reynaers Aluminium

Partnerzy kategorii: Aluplast, Porta , Somfy Polska, WIŚNIOWSKI

Patroni Merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, SARP. Stowarzyszenie Architektów Polskich. Oddział, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (National Energy Conservation Agency), Polski Związek Firm Deweloperskich, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Patroni Medialni: Architektura&Biznes, Architektura.info, ŁadnyDom, ladnydompl, Bryłapl, budujemydompl, DOM SZYTY NA MIARĘ, RBT, ArchitekturaMurator, muratorplus, Monter Stolarki, Obud.pl, Okna.21, Oknonet.pl, Wortal Sztuka Architektury, Świat Szkła, Świat Aluminium


 

Data publikacji: 14 maja 2021

Zobacz także

NIAGARA kwadratowa - nowe rynny w ofercie Blachy PruszyńskiAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

NIAGARA kwadratowa

W ofercie stalowych systemów rynnowych Blachy Pruszyński pojawiła się nowość - NIAGARA kwadratowa.
Nowe łączniki Porotherm - nierdzewne, uniwersalne, do każdego typu ścian (fot. WIENERBERGER)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe łączniki Porotherm

Kompleksowa oferta rozwiązań ściennych Porotherm została uzupełniona o nowe nierdzewne łączniki murowe o wysokiej trwałości i wszechstronnym zastosowaniu.
Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego i związane z tym pogarszanie się kondycji polskich producentów drzwi wewnętrznych.AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Postulat POiD

Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego i związane z tym pogarszanie się kondycji polskich producentów drzwi wewnętrznych.