Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowa izolacja KMB

Webertec Superflex 2K to odkształcalna, szczelna dla radonu, grubowarstwowa polimerowo-bitumiczna masa uszczelniająca KMB przeznaczona do wykonywania hydroizolacji w budynku.

Webertec Superflex 2K nadaje się do hydroizolacji typu ciężkiego lub średniego ścian i płyt fundamentowych, ścian piwnic, stref cokołowych, a także do uszczelnień międzywarstwowych na balkonach, tarasach i w pomieszczeniach wilgotnych. Masę można również wykorzystywać do przyklejania płyt termoizolacyjnych z EPS, XPS i wełny mineralnej oraz płyt drenażowych.

Produkt cechuje się odpornością na starzenie i substancje agresywne występujące w gruncie, a po utwardzeniu na sól drogową, wodę morską i mróz. Wykazuje też odkształcalność i zdolność mostkowania rys o szerokości powyżej 2 mm, co zapobiega powstawaniu nieszczelności. Nie zawiera rozpuszczalników i tworzy powłokę szczelną dla radonu.

Dane techniczne: 

  • rodzaj materiału: dwuskładnikowa, polimerowo-bitumiczna masa uszczelniająca (KMB)
  • baza: tworzywa sztuczne, bitum, wypełniacz polistyrenowy
  • konsystencja: plastyczna
  • czas pełnego schnięcia: 2-3 dni (w temperaturze 200C i przy wilgotności względnej powietrza 70%)
  • grubość warstwy po wyschnięciu: 3 mm przy obciążeniu wilgocią lub wodą nie wywierającą ciśnienia, 4 mm przy obciążeniu zalegającą wodą opadową i wodą pod ciśnieniem

Webertec Superflex 2K zastępuje weber.tec 920.

Więcej informacji o produkcie i pełna dokumentacja dostępne na stronie producenta.


 

Data publikacji: 13 kwietnia 2019

Zobacz także

fot. DKPYTANIA I DYLEMATY

Stare fundamenty

Na działce mam pozostałość po tartaku - zbrojone słupy fundamentowe. Lepiej to rozebrać czy zostawić i tylko zasypać?
Na dnie zbiornika zawsze zostaje resztka betonu (fot. BZ)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Ćwierć kubika betonu

Wszyscy wiedzą, że beton lepiej zamawiać z zapasem, ale bywa różnie... Kiedy zabraknie dosłownie ostatniej łopaty, można "wyskrobać" resztki ze zbiornika betonowozu.
Fundamenty trzeba przed zimą obsypać (fot. Paulina OO)FUNDAMENTY

Fundamenty przed zimą

Czy robić fundamenty przed zimą? Jeśli aura pozwala, to robić, ale tak, żeby nie uległy uszkodzeniu przez kilka miesięcy deszczu, śniegu oraz naprzemiennych cykli zamarzania i odwilży.