Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

MONTERIADA 2023

Po zielonej stronie mocy – MONTERIADA 2023 na targach BUDMA.

Kolor zielony? Naturalnie! To właśnie zielone barwy, kojarzące się z energooszczędnością, dominować będą na MONTERIADZIE 2023 na targach BUDMA w Poznaniu. Nowa odsłona wydarzenia skupiona będzie wokół oszczędzania ciepła w domu, tak żeby żyło się w nim lepiej, a rachunki za ogrzewanie były niższe. Co czeka na uczestników MONTERIADY?

Hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia to: Zadbaj o ciepły dom. „Powracamy z MONTERIADĄ na targi BUDMA w Poznaniu, tym razem w nowych, zielonych barwach. To nawiązanie do energooszczędności i ekologii, wiodących trendów współczesnego budownictwa. Wspólnie z Partnerami pokażemy, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych można oszczędzać ciepło w domu. Idea wydarzenia doskonale wpisuje się też w tematykę kampanii społecznej DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom” – podkreśla Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD, organizatora wydarzenia. 

Po zielonej stronie mocy – MONTERIADA 2023 na targach BUDMA

Co zobaczymy na MONTERIADZIE 2023?

Przede wszystkim codzienne montaże (na żywo) energooszczędnych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych Partnerów wydarzenia – wiodących marek z branży stolarki budowlanej:

  • Aluplast zaprezentuje system drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm, przy użyciu mini żurawia BG Lift M060 Glasslift,
  • Hörmann – segmentową bramę garażową LPU 42, 
  • Stalprodukt-Zamość – drzwi zewnętrzne 85 Premium Plus i drzwi zewnętrzne 72 Premium,
  • WIŚNIOWSKI – okno aluminiowe FUTURO MB-79 i okno PVC PRIMO 82. 

Rozwiązania te montowane będą z użyciem zamocowań ramowych KPR/KPS-FAST Klimas Wkręt-met, belek montażowych Nyxon, systemu montażu Tytan WINS od Selena i systemu montażu Soudal Window System od Soudal. Do zabezpieczenia stolarki przy montażu posłuży folia w płynie LIQUID FOIL Vi-Pro® od Proventuss. Monterzy ubrani będą zaś w profesjonalne ubrania robocze Lahti Pro i skorzystają z narzędzi DEWALT.

Pokazy montażu ruszą już pierwszego dnia targów, we wtorek 31 stycznia i na żywo realizowane będą przez 3 dni – do czwartku 2 lutego. W piątek 3 lutego wciąż będzie można odwiedzić stoisko wydarzenia, obejrzeć zamontowane produkty i porozmawiać z ekspertami firm. Pokazom montażu towarzyszyć będzie ekspresyjny komentarz charyzmatycznego prowadzącego – Ireneusza Bieleninika, znanego z programów telewizyjnych i radiowych. Na MONTERIADZIE nie zabraknie również charakterystycznej postaci Edmonta – bohatera marki „DOBRY MONTAŻ”, który zachęcać będzie do udziału w wydarzeniu. 

MONTERIADA 2023 to gratka nie tylko dla inwestorów indywidualnych, którzy budują i remontują swoje domy, lecz także dla monterów. Czekać na nich będzie strefa Dobrego Montażu, gdzie profesjonaliści mogą zapisać się na szkolenia, zapoznać z ofertą produktową firm i odebrać gadżety. Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy, Związek POiD zorganizował też wizytę klasy patronackiej ze szkoły branżowej, połączoną z debatą dla uczniów. W sąsiedztwie stoiska MONTERIADY zlokalizowana będzie natomiast stała ekspozycja wyrobów Partnerów wydarzenia oraz członków Związku POiD. Odwiedzenie tego miejsca będzie więc doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami produktowymi.

MONTERIADA 2023 – miejsce spotkań 

Bardzo ważnym elementem MONTERIADY 2023 będzie spotkanie wystawców, członków Związku POiD, dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z branżą stolarki. Posłuży ono wymianie doświadczeń i dyskusji na temat przyszłości branży w 2023 roku. Już teraz zapraszamy do udziału w spotkaniu: środa 1 lutego, godz. 16.30, hala nr 5, stoisko 108 targów BUDMA.

Do udziału w MONTERIADZIE 2023 Związek POiD zaprosił przedstawicieli ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad, którzy gościli już na ubiegłorocznym, XII Kongresie Stolarki Polskiej. Zaproszenie dla gości z Ukrainy to ważny gest solidarności w obliczu rosyjskiej inwazji i doskonała okazja do rozmów o współpracy.


Już teraz zarezerwuj swój czas i weź udział w MONTERIADZIE 2023 na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.

31.01-03.02 2023 roku

Stoisko nr 108 w hali 5

Zapraszamy do śledzenia komunikatów o MONTERIADZIE 2023 na: 
www.poid.eu
www.facebook.com/POiDstolarkabudowlana
pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/


MONTERIADĘ 2023 w charakterze Patronów Merytorycznych wspierają: Instytut Techniki Budowlanej, Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Bramy21.pl, Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwo.co, Budownictwo.org, Budujemy Dom, Dom Idealny, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekobudowanie.pl, Ekspert Budowlany, Kupdom.com.pl, Ładny Dom, Ladnydom.pl, Manager Report, Monter Stolarki, Murator, Muratorplus.pl, Obud.pl, Okna21.pl, Okno Kwartalnik, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, RBT Magazyn, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.pl


Źródło: materiały prasowe Związku Polskie Okna i Drzwi.

Data publikacji: 18 stycznia 2023

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Budowlana Marka Roku 2023

Ranking Budowlana Marka Roku i Champion Roku – zgłoszenia do 19 edycji otwarte.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

KODA w czerni

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nowy wariant dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarna glazurowana.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Złoto dla blachy trapezowej

Złoty Medal BUDMA 2023 dla blachy trapezowej TP26 SUPER - Blachy Pruszyński.