Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Komfort rozświetlenia

Okna KRISPOL z nowymi szybami ECLAZ to połączenie energooszczędności z efektem rozjaśnionego wnętrza.

Dwukomorowe pakiety szybowe ze szkłem niskoemisyjnym i ciepłą ramką dystansową mają bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2.K) i dużą wydajność energetyczną, wynikającą z podwyższonej wartości zysków cieplnych. Jednocześnie wpuszczają do wnętrza znacznie więcej naturalnego światła dziennego, odczuwalnie poprawiając komfort naszej codzienności.

 Więcej ciepła

Okna z szybami ECLAZ mają taką samą przenikalność cieplną, jak okna standardowe, a jednak bilans energetyczny zmienia się na plus. Jak to możliwe? Po prostu te nowe przeszklenia wpuszczają do wnętrza o 11% więcej energii słonecznej. O tyle poprawia się wartość ich współczynnika g (współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej) dzięki większej przezierności. Możemy odczuć to dosłownie na własnej skórze, w postaci zminimalizowanego efektu „zimnej szyby”. 


Większa wartość współczynnika g w żaden sposób nie wpływa negatywnie na przenikalność cieplną szyb i całych okien. Współczynnik Ug - w zależności od konstrukcji pakietu szybowego - utrzymuje swoją wartość 0,5-0,6 W/(m2.K). Wartość dodana przekłada się na czysty zysk energetyczny i związane z nim oszczędności na ogrzewaniu. 

 Więcej światła

Efekt zastosowania w oknach szklenia ECLAZ można przyrównać do zwiększenia o 8% powierzchni istniejącego okna. Dzięki neutralności transmisji i odbicia światła, redukcji efektu lustra i podwyższeniu wartości współczynnika przepuszczalności światła (TL = 77%), do wnętrza dociera ponad 4% naturalnego światła dziennego więcej niż przez szyby standardowe. Ma to znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach ulokowanych po północnej i wschodniej stronie domu, gdzie staje się zauważalnie jaśniej. Pozwala to na redukcję kosztów związanych z używaniem energii elektrycznej, ale przede wszystkim w rozjaśnionych pomieszczeniach lepiej się nam pracuje i odpoczywa, co wpływa na naszą kreatywność i lepsze samopoczucie. Dodatkową korzyścią z większej przezierności jest to, że kolory we wnętrzu stają się bardziej naturalne.

 Więcej komfortu

Szyby ECLAZ to klasa sama w sobie. Po zapoznaniu się ze specyfikacjami technicznymi było dla nas oczywiste, że wprowadzimy je natychmiast do naszej oferty. KRISPOL stawia na innowacyjne rozwiązania, także nasi partnerzy handlowi przyjęli ofertę szyb ECLAZ z dużym zainteresowaniem i optymizmem. – zapewnia Tomasz Czupryniak, Product Manager.

Szyby ECLAZ dostępne będą opcjonalnie ze wszystkimi systemami okiennymi z oferty KRISPOL (zobacz "stolarka aluminiowa KRISPOL"). Można łączyć je z funkcjonalnością szkła bezpiecznego, szkła poprawiającego izolację akustyczną i szkła dekoracyjnego.

 

Zobacz także

fot. SSOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Majster-Pol w SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło w swe szeregi spółkę Majster-Pol, polskiego producenta systemów ociepleń i chemii budowlanej.
fot. AWILUX POLSKAAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Dźwiękoszczelne Schüco LivING

Okna Schüco LivING dostępne w ofercie Awilux Polska mają wskaźnik izolacyjności akustycznej na poziomie 49 dB.
fot. BLACHY PRUSZYŃSKIAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Polska LOARA

Firma Blachy Pruszyński wprowadza na rynek blachodachówkę panelową LOARA o nowoczesnym kształcie i udoskonalonej strukturze.