Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Koloryelewacji.pl

Marka Weber opracowała aplikację, która pozwala w prosty sposób przygotować wizualizację wymarzonej fasady i wygenerować plik ułatwiający dokonanie właściwego zakupu w punkcie sprzedaży.

Koloryelewacji.pl to aplikacja mająca na celu pomoc inwestorom w podjęciu decyzji dotyczącej finalnego koloru budynku. Aplikacja umożliwia też wygenerowane gotowego pliku, z którym można udać się do punktu sprzedaży, by zakupić wybrany produkt.

Wykończenie elewacji ma istotny wpływ na wygląd budynku. Dobierając kolory, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim warto przyjrzeć się kształtowi oraz stylowi budynku – nowoczesna architektura może się prezentować lepiej w innych odcieniach, niż klasyczna. Kolor fasady powinien dobrze współgrać z dachem, oknami, drzwiami i bramą garażową. Nie można pominąć także kwestii związanej z tym, jaki wpływ na kolor ma światło. W zależności od usytuowania budynku względem stron świata oraz od pory roku i dnia światło inaczej się rozprasza, zmienna jest też jego intensywność i kąt padania. Na postrzeganie odcieni wpływa również struktura tynku, a zwłaszcza jego chropowatość, która decyduje o stopniu odbicia światła. 

Koloryelewacji.pl to aplikacja mająca na celu pomoc inwestorom w podjęciu decyzji dotyczącej finalnego koloru budynku.

Od kilku sezonów niezmiennie największym zainteresowaniem wśród kolorów stosowanych na elewacjach cieszą się te neutralne. Według badania BCMM*, najczęściej wybierana jest szarość w rozmaitych odcieniach - w ciągu dwóch ostatnich lat na jej zastosowanie zdecydowała się niemal połowa badanych architektów (49%). Tuż za nią znalazły się biele (40%), natomiast na trzecim miejscu - beże (17%). Co ciekawe, aż 81% badanych architektów odpowiedziało, że w swoich projektach postawili na kontrastowe zestawienia kolorów – głównie biel z grafitem (71%). Badani architekci przewidują, że w ciągu najbliższych pięciu lat najbardziej popularne kolory elewacji nie będą znacząco odbiegały od obecnie stosowanych. 

Popularnym trendem jest dekorowanie elewacji wstawkami np. drewnianymi czy kamiennymi. Jak wynika z badań przeprowadzanych przez BCMM – Omnibud Architekci, przeprowadzonych w 2021 roku na grupie 350 architektów, połączenie tynku z drewnem (75% respondentów) oraz tynku z kamieniem (69%) to najczęściej stosowane przez architektów rozwiązania dekoracyjne stosowane w ostatnich dwóch latach. Nieco rzadziej wykorzystywane były wstawki z cegieł klinkierowych (62%) czy betonu architektonicznego (59%). 

Aplikacja koloryelewacji.pl pomoże w podjęciu decyzji

Aplikacja przygotowana przez markę Weber daje możliwość zwizualizowania fasady w rozmaitych odcieniach. Można tutaj korzystać z gotowych projektów lub wgrać zdjęcie swojego domu i zobaczyć, jak wygląda w różnych kolorach. Program oferuje blisko 400 odcieni tynku wpisujących się w aktualne trendy, ale co ważne – można tworzyć w nim także własne palety kolorów. Dodatkowo aplikacja umożliwia dobór elementów dekoracyjnych do wizualizacji, dzięki czemu można stworzyć całościową wizję swojego wymarzonego domu. Intuicyjny interfejs aplikacji połączony z szybkością działania pozwoli nam w mgnieniu oka sprawdzić, które rozwiązanie jest najlepsze dla naszej elewacji.

>>> PRZEJDŹ DO APLIKACJI:

Aplikacja koloryelewacji.pl pomoże w podjęciu decyzji

 


* Źródło badania: badanie BCMM – badania marketingowe sp.z o.o., BCMM – Omnibud Architekci, próba N=350 architektów, technika CATI, październik 2021 r.

Źródło: materiały prasowe Weber.

Data publikacji: 30 grudnia 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Jubileusz "Białego murowania"

Stowarzyszenie Producentów Silikatów „Białe murowanie” – 10 lat współpracy na rzecz rozwoju branży.
WYKOŃCZENIE

Nowa płyta Rigips PRO z nadrukiem

Oszczędność czasu i stuprocentowa precyzja – czyli płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO typ A w udoskonalonej wersji, z wygodnym nadrukiem linii pomocniczych.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

MONTERIADA 2023 na targach BUDMA

Już teraz zapraszamy do udziału w MONTERIADZIE 2023, która odbędzie się w dniach 31.01-03.02 2023 roku podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.