Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Klei i chroni przed wodą

ATLAS PLUS S2 HYDRO to innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie 2 w 1, czyli wysokoodkształcalny klej z funkcją hydroizolacji.

Unikatowy klej ATLAS PLUS S2 HYDRO umożliwia wykonanie powłoki hydroizolacyjnej oraz klejenie okładziny w jednym cyklu technologicznym, bez konieczności stosowania innych produktów. Oznacza to znaczne przyśpieszenie prac i oszczędność w kosztach robocizny, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Unikalna receptura

ATLAS PLUS S2 HYDRO ma wysoką klasę odkształcalności S2, co potwierdza badanie według PN-EN 12002. Dodatkowo w recepturze kleju zastosowano innowacyjne technologie zapewniające mu najwyższe parametry techniczne i eksploatacyjne.

Technologia polimerowa gwarantuje wysoką przyczepność okładzin do każdego typu podłoża. Polimery umożliwiają też wydłużenie czasu otwartego do 30 minut, co daje możliwość naniesienia kleju od razu na większą powierzchnię, zwiększając komfort wykonawców, a przy wielkoformatowych płytkach pozwala na precyzyjne wbudowanie i korektę elementu.
Technologia podwójnych włókien zapewnia redukcję naprężeń i mikropęknięć kleju, polepsza też wiązanie wody w zaprawie i przyczepność początkową (powyżej 1,5 N/mm2), stabilizując płytki natychmiast po przyklejeniu. W połączeniu z właściwą konsystencją i grubością warstwy zapobiega to zjawisku tzw. spływu kleju i umożliwia na przykład wygodne dla wykonawców rozpoczęcie prac od góry ściany.
Technologia elastomerowych wypełniaczy z modyfikowanego kauczuku zwiększa wydajność produktu i poprawia jego właściwości plastyczne, a po związaniu zapewnia wysoką odporność na obciążenia wywołane uderzeniami i drganiami oraz na szok termiczny – na przykład podczas opadu deszczu na rozgrzaną okładzinę - co skutecznie chroni płytki przed odspajaniem się od podłoża.

Zastosowanie

ATLAS PLUS S2 HYDRO nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłogach, również tych ogrzewanych, ścianach, elewacjach, schodach, balkonach i tarasach. Nawet najtrudniejsze podłoża z metalu, OSB, MFP albo istniejących starych płytek nie są problemem. Zaprawy można używać do wszystkich rodzajów okładzin: płytek ceramicznych, gresu, mozaiki, płyt kompozytowych, kamienia naturalnego, spieków grafitowych, w dowolnym formacie.


Długi czas otwarty i zredukowany spływ umożliwia precyzyjną aplikację nawet płytek o powierzchni - powyżej 5 m2 (fot. ATLAS)

ATLAS PLUS S2 HYDRO tworzy jednocześnie warstwę hydroizolacyjną i klejącą, ale można też używać go w klasycznej formie jednofunkcyjnej, jako klej do płytek albo hydroizolację pod inne wykończenie. Produkt nanosi się warstwą grubości od 2 do 10 mm (funkcja klejenia) lub od 5 do 10 mm (klejenie + hydroizolacja) – szczegółowe wytyczne w zakresie grubości zależnie od aplikacji i przeznaczenia znajdują się w karcie technicznej. Średnie zużycie na podłogach dla płytek o wymiarach 30 x 30 cm to 2,6 kg/m2 (klejenie), 5,2 kg/m2 (klejenie + hydroizolacja). Spoinowanie możliwe po 24 godzinach.

Więcej informacji na stronie producenta.


 

Data publikacji: 3 czerwca 2019

Zobacz także

fot. SSOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Konferencja ETICS - relacja

W dniach 9-10 maja br. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, cykliczne spotkanie polskiej branży ociepleń.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Jubileuszowy Kongres

Emocjonujące dyskusje branżowe, świetna organizacja i znakomita atmosfera - w dniach 23-24 maja 2019 roku w Jachrance odbył się X Kongres Stolarki Polskiej.  
fot. AUSTROTHERMAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Styropianowe "deski"

Austrotherm FPP Deska Elewacyjna to styropianowy profil dekoracyjny pokryty elastyczną masą imitującą naturalne drewno.