Tynki mozaikowe są bardzo popularne. Okładzina z dodatkiem płatków kamiennych jest trwała, odporna na uszkodzenia i efektowna wizualnie. Najczęściej wykorzystuje się ją na powierzchniach narażonych na uszkodzenia oraz zabrudzenia: cokołach, podmurówkach elewacyjnych i gzymsach. Kolorowy tynk o ciekawej fakturze może zdobić też strefę wejściową do domu albo okalać drzwi tarasowe czy balkonowe. Nada się także do zabezpieczenia powierzchni filarów czy ogrodzeń.
Kamyczkowa okładzina kusi bogatą kolorystyką. Ciągle modne pozostają tzw. klasyki, czyli jasne odcienie kremu, beżu czy brązu. Jednak oprócz podstawowych wariantów do dyspozycji są teraz również takie, dla których inspiracją była sama natura – m.in. ognisty ceglany i melanżowy rdzawy, gołębia szarość albo ciemny grafit. Odświeżona paleta Baumit MosaikTop obejmuje 30 wersji kolorystycznych, podzielonych na dwie linie: Essential, którą tworzą 22 modne i klasyczne odcienie oraz zupełnie nową – Natural, czyli 8 odcieni odwzorowujących wygląd skalnych bloków z różnych zakątków świata: Montblanc, Olympus, Castle, Babia, Rocky, Everest, Etna oraz Vesuvius.
Wszystkie kolory z kolekcji Natural powstały na bazie barwionego kruszywa kwarcowego z dodatkiem płatków kamiennych, czyli minerałów, które w naturalny sposób odbijają światło. Elegancki wygląd idzie w parze z trwałością. W formule zawarte są spoiwa organiczne, piaski kwarcowe oraz dodatki, które wpływają na wytrzymałość. W efekcie elewacja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, wahania temperatury, niestraszny jej także biologiczny atak grzybów i pleśni. Aby otrzymać jak najlepszy efekt, warto zastosować produkt z podkładem Baumit SuperPrimer.
Baumit MosaikTop – linia Natural (fot. Baumit)
Nowa kolorystyka Baumit MosaikTop to jeszcze większe możliwości w obszarze trwałego i eleganckiego wykończenia elewacji, szczególnie w strefie cokołowej. Produkt sprawdzi się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i nowoczesnej stylistyce minimalistycznych brył, budując spójną kompozycję z odcieniem tynku strukturalnego, kolorem dachu czy stolarką okienną i drzwiową.
Więcej informacji na stronie producenta.
Opracowanie na podstawie materiałów prasowych Baumit.
Data publikacji: 29 maja 2020
Znajdziecie tu informacje o nowych materiałach, ciekawych technologiach i rozwiązaniach budowlanych. Przeczytacie też o projektach, planach i sukcesach producentów oraz o tym, gdzie i kiedy odbywają się branżowe konferencje czy szkolenia. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu mailowego.