Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Jeden tynk – wiele opcji

Tynk Modelowany TSS 05, nowość w ofercie FOVEO TECH, pozwala kreować na fasadzie efekt przestrzenny dwukolorowy, a także wykończenie odwzorowujące deski, płyty trawertynu lub piaskowca albo beton.

Silikatowo-silikonowy cienkowarstwowy Tynk Modelowany TSS 05 sprawdza się zarówno na ścianach budynków o nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie, jak i elewacjach w stylu tradycyjnym. Może być gładki, ale stanowi też alternatywę dla kosztownego i wymagającego czasochłonnej konserwacji obłożenia elewacji naturalnym drewnem lub kamieniem. Jest również ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących odważnych inspiracji i melanży kolorystycznych.

Tynk nakłada się zawsze w dwóch warstwach. Wykorzystując proste techniki i akcesoria, można w szybki sposób stworzyć na całej fasadzie lub tylko na wybranych fragmentach oryginalne wykończenie. Do wykonania wzorów imitujących słoje drewna służy gumowy stempel szerokości 15 cm. Przeciąga się go w poziomie lub w pionie po warstwie świeżego tynku, a po wyschnięciu maluje Bejcą BD 05 w wybranym kolorze. 

Do stworzenia efektu betonu wystarczy nierdzewna paca, choć nie obędzie się bez pewnej wprawy manualnej. Efekt kamiennej okładziny uzyskamy umiejętnie łącząc jaśniejszy i ciemniejszy kolor, przy czym trawertyn wymaga dodatkowo wydrapania pacą „wżerów” w powierzchni. Efekt przestrzenny dwukolorowy tworzy się nanosząc tynk metodą natrysku – w pierwszej warstwie jeden kolor, a w kolejnej – rzadszym natryskiem i ruchami kolistymi o większej średnicy – drugi. Można też wykonać wykończenie o efekcie gładkim lub natrysku.

>>> ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE INSTRUKCJE
(po przejściu na stronę producenta wejdź w zakładkę SPOSÓB STOSOWANIA)

Produkt można barwić na 318 kolorów z dostępnej palety barw, indywidualnie lub korzystając z gotowych zestawień kolorystycznych.

Zaprawa tynkarska jest łatwa w nakładaniu i rozprowadzaniu. Tynk jest paroprzepuszczalny, odporny na zarysowania i promieniowanie UV. Nie brudzi się, nie sprzyja też rozwowi grzybów i pleśni, więc elewacja pozostaje trwale wolna od zielonych i brunatnych wykwitów.

Więcej informacji na stronie >>> FOVEO TECH.


Osoby zainteresowane produktem prosimy o kontakt bezpośrednio z producentem:
>>> PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI KONTAKTOWEJ


Opracowanie na podstawie materiałów prasowych FOVEO TECH.

Data publikacji: 20 maja 2020

Zobacz także

Aluminiowy system podtarasowy ułatwia oraz przyśpiesza montaż (fot. JAF)WYKOŃCZENIE

Taras na aluminiowych legarach

Taras z desek kompozytowych wymaga odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Firma JAF poleca legary aluminiowe - trwałe, sztywne i wygodne w montażu.
Panele podłogowe są łatwe w montażu, a szeroki wachlarz typó i wzorów umożliwia dopasowanie wystroju wnętrza do każdych warunków i preferencji (fot. WINEO)INSPIRACJE

Montaż paneli laminowanych

Pozbycie się starej podłogi i ułożenie nowych paneli laminowanych to ciekawy sposób na spektakularną - i do tego samodzielną - metamorfozę wnętrza bez gruntownej wymiany wyposażenia. Ekspert marki wineo radzi, jak zrobić to dobrze.
Nowe wyposażenie, zmiana koloru, kilka drobiazgów - i łazienka jest nie tylko ładniejsza, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalna i higieniczna (fot. KOŁO)INSPIRACJE

Szybka metamorfoza łazienki

Przymusowy pobyt w domu to dobra okazja do przeprowadzenia własnoręcznie efektownego, niekłopotliwego remontu łazienki.