Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Home Connect - technologia przyszłości

Liczba inteligentnych domów, wyposażonych w systemy sterowania technologiami obecnymi w naszej codzienności, rośnie każdego roku. Jakie będą domy przyszłości i jakie rozwiązania oferuje rynek?

Szacuje się, że już w 2024 z aplikacji pomagających zarządzać obowiązkami w domu będzie korzystać 31 milionów Europejczyków. Jedną z takich aplikacji jest stale rozwijająca się Home Connect.  Z badania przeprowadzonego w maju 2022 na zlecenie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., producenta marek Bosch i Siemens, wynika, że 74% respondentów dostrzega przydatność zdalnego sterowania sprzętami AGD, jakie oferuje aplikacja Home Connect. Szczególnie dotyczy to rodzin z dziećmi oraz mieszkańców dużych aglomeracji.

Czym dokładnie jest i na co pozwala Home Connect?

Aplikacja to centrum zarządzania naszym domem, ale i czasem, który poświęcamy na obowiązki domowe. Dedykowane urządzeniom Bosch i Siemens oprogramowanie ma szereg stale aktualizowanych funkcji, które „uczą się” nawyków i dostosowują funkcje sprzętów gospodarstwa domowego do potrzeb i stylu życia właściciela, np. Easy Start czy Flex Start. Easy Start dopasowuje program prania i suszenia do konkretnego załadunku - wystarczy z menu aplikacji wybrać kolor czy gatunek tkaniny. Na tej podstawie algorytm Home Connect dobierze najbardziej odpowiedni program do skutecznego i bezpiecznego wyprania lub wysuszenia naszych ubrań. Flex Start daje nam możliwość uruchomienia urządzenia w momencie wykorzystywania najtańszej energii. Należy wprowadzić najpóźniejszą godzinę, o której urządzenie ma zakończyć pracę i aktywować managera energii. Program ten oblicza optymalny czas uruchomienia niezbędny do najlepszego wykorzystania najbardziej ekonomicznego źródła energii, np. zasilania z układu fotowoltaicznego.

Aktywne w zakresie Home Connect funkcje pomagają zmniejszyć wydatki na energię elektryczną czy oszczędzić czas dotychczas wykorzystywany na obsługę lub konserwację urządzeń (fot. BSH)
Aktywne w zakresie Home Connect funkcje pomagają zmniejszyć wydatki na energię elektryczną czy oszczędzić czas dotychczas wykorzystywany na obsługę lub konserwację urządzeń (fot. BSH)

Home Connect dostępny jest w niemal wszystkich kategoriach produktowych — od pralek i suszarek, przez okapy i płyty indukcyjne, aż po zmywarki i chłodziarki. Dzięki aplikacji pranie i suszenie ubrań czy mycie naczyń można uruchomić w dowolnej chwili. Wystarczy, że mamy sprzęt Bosch lub Siemens wyposażony w WiFi a na telefonie aplikację Home Connect.

Będąc w drodze do domu, można zdalnie włączyć piekarnik –  będzie ciepły, gdy włożymy do niego mrożoną pizzę. A może córka zapomniała o tym, że za trzy godziny ma występ w szkole tańca, a jej strój jest poplamiony? Po prostu niech ktokolwiek z domowników włoży ubranie do pralki, a Home Connect już sam wybierze najlepszy program prania czy ustawi odpowiedni czas suszenia. W przypadku zmywarek możemy uzyskać powiadomienia push, które informują o skończonym myciu, czy włączyć funkcję "Silence on Demand". Jest to możliwość wyciszenia zmywarki, która kontynuuje pracę w trybie minimalnym i opóźnia działanie głośnych elementów, takich jak pompa spustowa czy wysokie ciśnienie wody. Z kolei jeśli mamy lodówkę, piekarnik lub płytę kuchenną marek Bosch bądź Siemens wyposażone w Home Connect, to nie musimy martwić się, co przygotować na obiad czy kolację. Aplikacja nie tylko podsunie ciekawe przepisy, ale będą to receptury opierające się dokładnie na tym, co znajduje się w Twojej chłodziarce. Ponadto Home Connect zaoferuje porady dotyczące prawidłowego przechowywania żywności w chłodziarce i zamrażarce oraz ustawiania prawidłowej temperatury w urządzeniach.

Aplikację Home Connect można połączyć nawet z ekspresem do kawy (ciekawostka - aplikacja obsługuje również rozwiązanie coffeeWorld, dzięki któremu za pomocą jednego kliknięcia możemy zaparzyć dodatkowe 17 specjałów kawowych z całego świata). Dodatkowymi funkcjami ekspresów z Home Connect są informacje np. na temat prażenia ziaren, cyfrowa instrukcja obsługi i zdalna diagnostyka (fot. BSH)Aplikację Home Connect można połączyć nawet z ekspresem do kawy (ciekawostka - aplikacja obsługuje również rozwiązanie coffeeWorld, dzięki któremu za pomocą jednego kliknięcia możemy zaparzyć dodatkowe 17 specjałów kawowych z całego świata).
Dodatkowymi funkcjami ekspresów z Home Connect są informacje np. na temat prażenia ziaren, cyfrowa instrukcja obsługi i zdalna diagnostyka.

(fot. BSH)


Z badań wynika, że co drugi Polak deklaruje zainteresowanie zakupem sprzętu AGD z rozwiązaniem Home Connect. Gotowość zakupu częściej deklarują osoby w wieku 29-39 lat, mieszkające z dziećmi. A jak rysuje się przyszłość aplikacji? Już dzisiaj dział rozwoju prowadzi zaawansowane prace, które umożliwią aktualizację oprogramowania sprzętowego niezależnie od daty zakupu. Dzięki wprowadzeniu tej innowacji nawet po 5 latach zmywarka będzie w stanie implementować nowe funkcje stworzone przez specjalistów, a zakupione urządzenia będą zawsze zaktualizowane do najnowszej wersji.

„Cyfryzacja dotyka coraz to nowych sfer naszego życia. Jeszcze kilka lat temu nie pomyślelibyśmy, że nasze domy, w których to urządzenia gospodarstwa domowego są w stanie już nie tylko pomagać, ale całkowicie wyręczać nas w naszych domowych obowiązkach. W odpowiedzi na szybkie tempo zmian i potrzeby naszych konsumentów stworzyliśmy aplikację, która pozwala zarządzać urządzeniami Bosch i Siemens z dowolnego miejsca na świecie” – mówi Krzysztof Nagodziński, Członek Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Home Connect to aplikacja, które współpracuje z globalnymi partnerami, dzięki czemu gwarantuje nam całościowe zarządzanie technologiami, dając możliwość połączenia naszego sprzętu AGD z pozostałymi sieciami i stworzenia inteligentnego domu. Home Connect jest kompatybilne z ponad 40 partnerami, wśród których znajdują się aplikacje takie jak: IFTTT, FITBIT czy SMA, a także asystenci głosowi: Alexa i Google.


Źródło: materiały prasowe BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Data publikacji: 4 lipca 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej!

7 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2022.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Budowlana Marka Roku 2022

Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców? Firma badawcza ASM już po raz 18 przeprowadza wśród wykonawców reprezentatywne, ogólnopolskie badanie ankietowe.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy wymiar bezpieczeństwa w fabrykach CREATON Polska

5 000 dni bez wypadku - Ryszard Harężlak, dyrektor zakładów dachówki cementowej CREATON w Olkuszu i Chojnicach, mówi o problematyce związanej z bezpieczeństwem pracy oraz podejmowanymi w celu jego zwiększenia działaniami ze strony producentów materiałów budowlanych.