Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Budowlana Marka Roku 2022

W 2022 roku Polacy nadal inwestują w nieruchomości. Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców? Firma badawcza ASM już po raz 18 przeprowadza wśród wykonawców reprezentatywne, ogólnopolskie badanie ankietowe.

Budowlana Marka Roku 2022

Ranking ma na celu poznanie opinii fachowców na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości.

Ranking Budowlana Marka Roku, ze względu na badawczy charakter, jest klasyfikacją niezależną od subiektywnych czynników. Wykonawcy spontanicznie (bez podania listy marek) wskazują marki używane w ciągu danego roku najczęściej oraz te, które według nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości. Wskazane przez fachowców marki uhonorowane zostają tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz Wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach.

Marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję na rynku i cieszą się wieloletnim uznaniem fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku.

Dodatkowo wyłaniani są laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Dane zebrane w trakcie badania zostają skrupulatnie przeanalizowane i opracowane w formie raportów dla każdej grupy produktowej. Raporty Budowlana Marka Roku 2022 prezentują aktualną klasyfikację opartą o roczny cykl używania produktów i obrazują jakość współpracy producentów z wykonawcami w danym roku. Ta współpraca przekłada się na pozycję marki na rynku ponieważ aż 53% wykonawców poleca marki materiałów budowlanych nagrodzone tytułem Budowlanej Marki Roku[1], a  ponad 78% Polaków z pewnością wybrałaby produkt oznaczony logo BMR[2].

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o tak szerokim zasięgu i niezależnym charakterze opartym o autentyczne wskazania rynku. Publiczne ogłoszenie wyników jest planowane na 7 czerwca 2022 r. podczas uroczystej Gali w hotelu Windsor w Jachrance. Wykonawcy wskażą najlepsze materiały budowlane już po raz 18.


[1] Badanie CATI, I kwartał 2019
[2] Badanie omniAM, kwiecień 2021


Polakom planującym budowę/remont polecamy śledzenie preferencji aktualnych na rynku i poznania wiarygodnych, cenionych produktów budowlanych. Producentów zapraszamy do wzięcia udziału w Rankingu i weryfikacji pozycji swoich marek. Pełna lista kategorii, regulamin
i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl

Kontakt w sprawie Rankingu:
Joanna Florczak-Czujwid, +48
697 134 770, j.florczak@asmresearch.pl


Źródło: materiały prasowe ASM Research Solutions Strategy.

Data publikacji: 19 maja 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy wymiar bezpieczeństwa w fabrykach CREATON Polska

5 000 dni bez wypadku - Ryszard Harężlak, dyrektor zakładów dachówki cementowej CREATON w Olkuszu i Chojnicach, mówi o problematyce związanej z bezpieczeństwem pracy oraz podejmowanymi w celu jego zwiększenia działaniami ze strony producentów materiałów budowlanych.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

XII Kongres Stolarki Polskiej w nawiązaniu do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Jaka jest rola biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ? To jedno z wielu pytań, na które, w kontekście sektora stolarki budowlanej, odpowiedzą eksperci podczasKongresu Stolarki Polskiej, 26 maja br. w DoubleTree by Hilton w Warszawie. 
Very peri króluje w FAKRO (fot. FAKRO)INSPIRACJE OKIENNE

Very peri króluje w FAKRO

Roleta do okna dachowego FAKRO w kolorze sezonu 2022 ożywi każde wnętrze i doda mu wyjątkowości.