Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Biała membrana do dachów płaskich

W ofercie Wienerberger pojawiła się nowość - Leadax Roov, pochodząca z recyklingu biała membrana z PVB do dachów płaskich.

Określana jako rozwiązanie cyrkularne membrana Wienerberger Leadax Roov ma żywotność szacowaną w europejskim klimacie na 50 lat, pochodzi z recyklingu i w pełni nadaje się do przetworzenia, nawet trzykrotnie w cyklu życia materiału. Biały kolor off-white skutecznie odbija światło słoneczne, ograniczając nagrzewanie się dachu i związane z tym wydatki na energię potrzebną do chłodzenia, a także zjawisko występowania miejskich wysp ciepła. Niższa o ok. 30% w stosunku do dachu czarnego temperatura powierzchni korzystnie wpływa też na sprawność zamontowanych na dachu płaskim paneli fotowoltaicznych.

Wienerberger Leadax Roov to już kolejny ekologiczny produkt budowlany w ofercie firmy, po niskoemisyjnych pustakach Porotherm Klima+ oraz zintegrowanych z dachówkami ceramicznymi panelach fotowoltaicznych Wevolt X-Tile.

W ramach strategii i działań ESG Wienerberger konsekwentnie dąży do poprawy jakości życia przyszłych pokoleń poprzez rozwijanie ekologicznych produktów i rozwiązań budowlanych (fot. WIENERBERGER)
W ramach strategii i działań ESG Wienerberger konsekwentnie dąży do poprawy jakości życia przyszłych pokoleń poprzez rozwijanie ekologicznych produktów i rozwiązań budowlanych (fot. WIENERBERGER)

Folia PVB, stanowiąca główny składnik membrany Wienerberger Leadax Roov, pochodzi z odpadu ze szkła bezpiecznego. Produkowane w Europie w ilości ok. 1,5 miliona ton (150-krotność wagi wieży Eiffle’a!), szkło takie po zużyciu jest przeważnie wyrzucane lub spalane. Wykorzystując odpad jako surowiec, Wienerberger kontynuuje Program Zrównoważonego Rozwoju z zasadą obiegu zamkniętego, przyczyniając się do odpowiedzialnego zarządzania odpadami.

Membrana została w  70% stworzona z recyklingu


Parametry techniczne:

  • grubość: 1,5 mm
  • wymiary rolki: 12,5 x 1 m
  • masa rolki: 23,8 kg
  • główny składnik: folia PVB z recyklingu (70%)
  • zastosowanie: dachy zielone, niebieskie (retencyjne), solarne, nowe i istniejące
  • ognioodporność klasy Broof(t1)
  • wodoszczelna, paroprzepuszczalna
  • odporna na powstawanie pleśni i ich zarodników

>>> ZOBACZ KARTĘ TECHNICZNĄ PRODUKTU


Rolki membrany rozwija się i układa na zakłady, łącząc je specjalnym czystym, barwionym na niebiesko alkoholem. W odróżnieniu od kleju, nie jest on jedynie powierzchniowym spoiwem, ale wchodzi w reakcję chemiczną z membraną, zapewniając szczelne zespolenie połączeń (podczas prac alkohol pozostawia niebieskie ślady, które później wyparowują). Innowacyjna technologia jest zdrowa, bezpieczna i wygodna dla dekarzy, nie wymaga też użycia specjalistycznych narzędzi.

Standard Wienerberger

Najwyższa jakość i trwałość na pokolenia potwierdzona certyfikatami niezależnych instytutów badawczych (np. KIWA), a także kompleksowość rozwiązań ułatwiająca pracę oraz gwarancja profesjonalnego wsparcia Doradców Technicznych producenta na każdym etapie projektowania i budowy – Wienerberger Leadax Roov to kolejne rozwiązanie wyprodukowane w Standardzie Wienerberger. Inwestorzy mogą liczyć na wsparcie przeszkolonej grupy dekarzy, którzy zadbają o prawidłowy montaż systemu na dachu.

Nowa biała membrana Wienerberger Leadax Roov to 100% obiegu zamkniętego i mniejszy ślad węglowy niż tradycyjne rozwiązania do dachów płaskich (fot. WIENERBERGER)
Nowa biała membrana Wienerberger Leadax Roov to 100% obiegu zamkniętego i mniejszy ślad węglowy niż tradycyjne rozwiązania do dachów płaskich (fot. WIENERBERGER)


Więcej informacji o Wienerberger Leadax Roov można znaleźć na stronie: wienerberger.pl.


Źródło: materiały prasowe Wienerberger.

Data publikacji: 12 marca 2024

Zobacz także

Nowe panele fotowoltaiczne VARIO w ofercie CREATONINNE

Nowa jakość systemów PV

W ofercie CREATON Polska pojawiła się nowość - zintegrowany system fotowoltaiczny VARIO.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy system do paneli PV

Nowość w ofercie firmy Röben - system do montażu paneli fotowoltaicznych - został nagrodzony Złotym Medalem Targów DACH FORUM 2024.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Membrany BLACK

Nowość w ofercie marki CREATON – linia innowacyjnych membran BLACK na dachy skośne i elewacje.