Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

ATLAS MEDIA DAY

Przedstawiciele branżowych mediów odwiedzili najnowsze Centrum Badawczo-Rozwojowe Atlas.

Wieloetapowe badania laboratoryjne pod okiem wykwalifikowanych ekspertów, a także praktyczne testy prowadzone na tzw. "poligonie" przez wykonawców, są dzisiaj niezbędne, żeby produkty chemii budowlanej spełniły oczekiwania stawiane im zarówno przez rygorystyczne normy, jak i wymagający rynek konsumencki. Każdy nowoczesny produkt to efekt długotrwałych prac i optymalnego doboru receptury. Przedstawiciele mediów branżowych, którzy 30 maja 2019 r. wzięli udział w ATLAS MEDIA DAY, mieli okazję przekonać się o tym osobiście. 


Zazwyczaj niedostępne dla przedstawicieli mediów przestrzenie producenckiego zaplecza (fot. ATLAS)

W doskonałym zapleczu oraz technologicznym zaawansowaniu i najwyższej jakości produktów chemii budowlanej tkwi siła Atlasa. Firma wprowadza nowy asortyment i innowacyjne receptury produktów w oparciu o głosy specjalistów i wykonawców budowlanych. Nadrzędna idea brzmi: to, co ładnie wygląda na zdjęciach, musi mieć także praktyczne odzwierciedlenie, a przede wszystkim zastosowanie. Uczestnicy wydarzenia sprawdzili to osobiście - wspomagani przez ekspertów Atlas, mieli możliwość praktycznego sprawdzenia właściwości i technik aplikacji produktów na specjalnie w tym celu przygotowanych stanowiskach:

  • tynki dekoracyjne o strukturze betonu architektonicznego, cegły lub deski,
  • najnowsza bezpyłowa gładź ATLAS GTA,
  • innowacyjny system montażu płyt suchej zabudowy ATLAS M-System,
  • wysokoodkształcalny klej z funkcją hydroizolacji ATLAS PLUS S2 Hydro,
  • przydatna w każdym domu liniia do czyszczenia, impregnacji i konserwacji.

Zlokalizowane przy ul. Jana Kilińskiego 2, w łódzkiej centrali Atlas, Centrum Badawczo-Rozwojowe zostało oddane do użytku jesienią 2018 roku i jest najnowszym tego typu miejscem w Grupie Atlas, a jednocześnie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. "Dynamiczny rozwój firmy i jej produktów wynika nie tylko z potrzeb fachowców, ale także z ambicji wyznaczania rynkowych trendów. Będąc liderem i mając istotny wpływ na rozwój rynku chemii budowlanej w Polsce, musimy ciągle iść do przodu. Tym bardziej, że wyroby chemii budowlanej muszą towarzyszyć  pojawianiu się nowych materiałów – np. wielkoformatowych okładzin ceramicznych, czy też nowych rozwizań w zakresie technologii elewacyjnej. Wprowadzając rokrocznie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie chemii budowlanej wspieramy wykonawców budowlanych, ale wskazujemy także architektom czy inwestorom narzędzia, których warto użyć by przez wiele lat cieszyć się z najwyższej jakości efektów" – mówi dr inż. Jacek Michalak, wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w Atlas.

Data publikacji: 6 czerwca 2019

Zobacz także

fot. ATLASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Klei i chroni przed wodą

ATLAS PLUS S2 HYDRO to innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie 2 w 1, czyli wysokoodkształcalny klej z funkcją hydroizolacji.
fot. SSOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Konferencja ETICS - relacja

W dniach 9-10 maja br. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, cykliczne spotkanie polskiej branży ociepleń.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Jubileuszowy Kongres

Emocjonujące dyskusje branżowe, świetna organizacja i znakomita atmosfera - w dniach 23-24 maja 2019 roku w Jachrance odbył się X Kongres Stolarki Polskiej.