Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Zdrowa i trwała

MAGNAT Ceramic Care to farba, która tworzy odporną na rozwój bakterii, plamy oraz szorowanie, antystatyczną i trwałą powłokę, pozwalającą oczyścić powietrze wewnętrzne z formaldehydu.

Formaldehyd jest w naszych domach niepożądanym, ale częstym gościem - wydzielają go niektóre materiały budowlane, meble, wykładziny i dywany. Zanieczyszczone formaldehydem powietrze wywołuje u nas zawroty i bóle głowy, poczucie zmęczenia, kłopoty z oddychaniem i koncentracją. Farba MAGNAT Ceramic Care wyłapuje formaldehyd i w wyniku procesu chemicznego zamienia go w cząsteczki pary wodnej, redukując jego stężenie w pomieszczeniu nawet o 98%.

 (fot. FFiL ŚNIEŻKA)

Poza tym, że farba dba o nasze zdrowie, cechuje ją też szereg zalet użytkowych. Jest antystatyczna, więc nie przyciąga kurzu, wykazuje też odporność na zabrudzenia wynikające z codziennej intensywnej eksploatacji oraz na absorpcję trudnych plam, np. z kawy, wina, ketchupu, oleju, pisaków wodnych czy kredek. Z gładkich powierzchni można bez problemu zmyć je w ciągu 15-60 minut (czas zależny od rodzaju plamy), a gdyby potrzebne było silniejsze czyszczenie - farba jest odporna na szorowanie na mokro, więc łatwo utrzymać ją w czystości przez długi czas. Dodatkowo dzięki zawartości cząsteczek srebra farba hamuje rozwój bakterii.

 (fot. FFiL ŚNIEŻKA)

MAGNAT Ceramic Care to nowa nazwa dotychczas dostępnej farby MAGNAT Sypialnia Pokój Dziecka. Zmieniony design, grafika opakowania i nazewnictwo lepiej komunikują cechy produktu.

Dane techniczne:

  • zużycie - 16 m2/l przy jednokrotnym malowaniu (jedno opakowanie 2,5 l wystarcza na 40 m2 przy jednokrotnym malowaniu lub 20 m2 przy aplikacji dwukrotnej),
  • matowa - stopień matowości 5,
  • dostępna w 52 gotowych kolorach,
  • nadaje się na każde nowe lub oczyszczone podłoże budowlane oraz na tapety z włókna szklanego.

Szczegółowe informacje na stronie producenta.

 

Zobacz także

fot. BLACHY PRUSZYŃSKIAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Wyróżnienie za kreatywność

Firma Blachy Pruszyński została jednym z tegorocznych laureatów podczas gali Kreator Budownictwa Roku 2018.
fot. Stowarzyszenie na Rzecz Systemów OciepleńAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Ważny apel SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń opublikowało apel o aktualizację założeń rządowego programu "Czyste powietrze" z położeniem większego nacisku na kwestię ocieplenia budynku.
fot. KRISPOLAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe drzwi SOLANO

Kolekcja SOLANO marki KRISPOL powiększyła się o dziewięć nowych modeli aluminiowych drzwi zewnętrznych.