Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Ruszają szkolenia BRAAS

Rusza kolejny etap szkoleń dla dekarzy realizowanych przez Monier Braas. To okazja do zdobycia specjalistycznych umiejętności w dziedzinie sztuki dekarskiej oraz do otrzymania Certyfikatu Braas.

Monier Braas ma w Polsce cztery ośrodki szkoleniowe: w Gdańsku, Poznaniu, Radomiu i Zakopanem. W ośrodkach tych przeprowadzane są dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne o różnej tematyce, skierowane do dekarzy i handlowców związanych z branżą dachową.

Dla dekarzy, którzy dopiero rozpoczynają drogę do mistrzostwa w swoim fachu, przewidziano szkolenie podstawowe. To instruktaż, który pozwoli każdemu uczestnikowi zdobyć kompleksową wiedzę na temat rodzajów dachówek, akcesoriów, zasad doboru warstw wstępnego krycia i rozmierzania połaci. Omawiane są także ważne normy i zasady prawidłowej wentylacji oraz korzyści płynące z implementacji systemu fotowoltaicznego. Zdobyta wiedza utrwalana jest podczas zajęć praktycznych. Szkolenie organizowane na indywidualne zamówienie grup dekarskich nie przekraczających 12 osób.

Dla bardziej doświadczonych dekarzy marka Braas przygotowała szkolenia specjalistyczne. Każde z nich poświęcone jest innemu elementowi pokryć dachowych:

  • Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów.
  • Karpiówka Opal, karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach. Ocieplenia DivoDamm oraz specyfika układania dachówek płaskich.
  • Karpiówka Opal na wolim oku.

Certyfikacja jest odpowiedzią na rosnące wśród inwestorów zapotrzebowanie na specjalistów, którzy poza rzemiosłem znają nowości na rynku i na których można liczyć w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań. "Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest bardzo ważnym elementem naszej działalności. Zależy nam na tym, aby Certyfikowani Dekarze Braas stanowili prawdziwą elitę w swojej branży zarówno w kwestii umiejętności, jak i kultury pracy" – mówi Łukasz Nowakowski, Doradca Techniczny Monier Braas.

W szkoleniach specjalistycznych Braas uczestniczyli między innymi zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy 2017, którzy już w listopadzie reprezentować będą Polskę podczas międzynarodowych zawodów na Łotwie. "Ważne, że szkolenie ma formę konwersacji, dzielimy się doświadczeniami, uczymy się nie tylko od prowadzących, ale też od siebie nawzajem" – podkreślają Marcin i Kamil Gratkowski.

Więcej informacji o programie szkoleń oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.monier.pl/szkolenia-braas/szkolenia-braas.html

Data publikacji: 15 października 2018

Zobacz także

fot. BAUMITAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Mocny ETICS

Baumit Power to system ETICS o zwiększonej udarności, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ocieplona styropianem fasada wymaga podwyższonej wytrzymałości mechanicznej.
fot. KRISPOLAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Komfort rozświetlenia

Okna KRISPOL z nowymi szybami ECLAZ to połączenie energooszczędności z efektem rozjaśnionego wnętrza.
fot. SSOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Majster-Pol w SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło w swe szeregi spółkę Majster-Pol, polskiego producenta systemów ociepleń i chemii budowlanej.