Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Ranking BMR 2020

Ranking Budowlana Marka Roku rusza po raz 16. W tegorocznej edycji przebadane zostaną 44 kategorie materiałów budowlanych. 

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku rokrocznie przeprowadza wśród wykonawców reprezentatywne, ogólnopolskie badanie ankietowe, które ma na celu poznanie ich opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości. 

Ranking Budowlana Marka Roku, ze względu na badawczy charakter, jest klasyfikacją niezależną od subiektywnych czynników. Fachowcy spontanicznie (bez podania listy marek) wskażą marki używane w ciągu danego roku najczęściej oraz te, które wg nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości. Wskazane marki uhonorowane zostaną tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz Wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach. Edycja 2020 zyskała nowe kategorie produktowe: narzędzia dekarsko-ciesielskie, odzież robocza, pokrycia dachowe bitumiczne.

Marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję na rynku i cieszą się wieloletnim uznaniem fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku. Oprócz zwycięzców w poszczególnych segmentach produktowych wyłaniani są laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Wyniki badania zostaną ogłoszone 4 czerwca 2020 r. podczas uroczystej Gali w hotelu Windsor w Jachrance. 

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o tak szerokim zasięgu i niezależnym charakterze opartym o autentyczne wskazania rynku. Dane zebrane w trakcie badania w danym roku zostaną przeanalizowane i opracowane w formie raportów dla każdej grupy produktowej, dostępnych jedynie dla uczestników rankingu. Raporty Budowlana Marka Roku 2020 zaprezentują zarówno aktualną klasyfikację opartą o roczny cykl używania produktów, jak i pozycje marek w szeregu kilkuletnim. Opracowania te obrazują jakość współpracy producentów z wykonawcami w danym roku i na przestrzeni kilku lat wstecz. Ta współpraca przekłada się na pozycję marki na rynku, ponieważ ponad 50% wykonawców poleca marki materiałów budowlanych nagrodzone tytułem Budowlanej Marki Roku (Badanie CATI, I kwartał 2019, N=1603), a połowa Polaków wybrałaby produkt oznaczony logo BMR (Badanie omniAM, lipiec 2019, N=1055).

Polakom planującym budowę/remont polecamy śledzenie preferencji aktualnych na rynku i poznania wiarygodnych, cenionych produktów budowlanych. Producentów zapraszamy do wzięcia udziału w Rankingu i weryfikacji pozycji swoich marek, Pełna lista kategorii, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl. 


Kontakt w sprawie Rankingu:
Joanna Florczak-Czujwid, Dyrektor Projektu Budowlana Marka Roku
tel. +48 (24) 355 77 80, kom. 697 134 770,
e-mail: j.florczak@asm-poland.com.pl

Data publikacji: 7 lutego 2020

Zobacz także

fot. CREATONAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy wymiar elegancji

Cementowa, płaska dachówka KAPSTADT dostępna jest teraz również w kolorze czarnym w wersji DURATOP PRO.
fot. AVEEXAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

MONTERIADA 2020

Trzy stowarzyszenia z branży budowlanej i jedna wyjątkowa inicjatywa na rzecz poprawy jakości budownictwa w Polsce. Mowa o MONTERIADZIE, która towarzyszyć będzie targom BUDMA w dniach 4-7 lutego 2020 roku.
fot. KRISPOLAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Izolacja w komplecie

Krispol stawia na zintegrowany system ciepłego montażu bram garażowych.