Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Izolacja w komplecie

Krispol stawia na zintegrowany system ciepłego montażu bram garażowych. 

Zgłoszona do opatentowania innowacja ma na celu ograniczenie strat ciepła wynikających z błędnego wykonawstwa, a dzięki temu poprawę komfortu cieplnego i zredukowanie energii niezbędnej do ogrzania garażu. Rozwiązanie jest już dostępne w sieci salonów KRISHOME i punktach sprzedaży na terenie całego kraju.


"Rozwiązanie od marki KRISPOL polega na wyizolowaniu elementów stycznych bramy z murem. Zastosowane dodatkowe uszczelki  poprawiają uszczelnienie po obwodzie bramy. Do montażu wykorzystywany jest specjalnie wyprofilowany twardy styropian EPS. W praktyce system ciepłego montażu KRISPOL poprawia izolację dla węzła o około 30%, a całej bramy do 20% "– komentuje rewolucyjny system ciepłego montażu bramy Tomasz Kubczak, kierownik projektu.

KRISPOL, jako świadomy producent, zwraca szczególną uwagę na energooszczędne rozwiązania w stolarce. "Często podkreślamy, że dobry (czyli prawidłowo wykonany) montaż jest tak samo ważny, jak dobry produkt. Innowacja, która według nas w tym roku zrewolucjonizuje rynek, to system ciepłego montażu bramy garażowej" - dodaje Tomasz Kubczak. 

Jak system ciepłego montażu wpływa na rzeczywistą (uwzględniającą montaż) przenikalność cieplną bramy? Deklarowany współczynnik przenikania ciepła bramy garażowej z panelem 40 mm, którego standardowa wartość to U = 1,09 (W/m2.K), z systemem ciepłego montażu zmniejsza się do U = 0,89 (W/m2.K) - to tyle, ile mają klasycznie montowane bramy z panelem 60 mm. Natomiast brama z panelem 60 mm z systemem ciepłego montażu pozwala na osiągnięcie współczynnika U = 0,77 (W/m2.K). To najcieplejsze jak dotąd rozwiązanie zaprojektowane do garaży w bryle budynku (wyliczenia dotyczą bramy o wymiarze 5000 x 2250 mm).

System ciepłego montażu bram garażowych KRISPOL może być zastosowany zarówno przy pierwszym montażu bramy, jak i przy termomodernizacji.

Rozwiązanie jest już dostępne w sieci salonów KRISHOME w całej Polsce, a także w punktach sprzedaży.

 

 

Data publikacji: 29 stycznia 2020

Zobacz także

fot. BLACHY PRUSZYŃSKIAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Blachy Pruszyński na targach BUDMA

Podczas tegorocznych targów BUDMA firma Blachy Pruszyński zaprezentuje m.in. innowacyjną powłokę hybrydową PURMAX. 
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

STYROPIAN.men 2020

Ruszyła kolejna odsłona kampanii edukacyjnej PSPS - STYROPIAN.men. Do grona Gwiazd Termoizolacji dołączył Styropian w ETICS.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Złoty Medal Budma 2020

Poznaj ZŁOTYCH MEDALISTÓW Targów BUDMA 2020! Eksperckie Jury doceniło 39 produktów zgłoszonych przez wystawców.