Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Premiera kolekcji Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec

Prostota, szlachetność formy i redefinicja dekoracji. 26 kwietnia, w warszawskiej Elektrowni Powiśle, odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji Ceramiki Paradyż - Neve Creative by Maja Ganszyniec. W trakcie spotkania zaproszeni goście mogli poznać kulisy współpracy polskiego producenta z cenioną projektantką, posłuchać o wyróżnikach, inspiracji towarzyszącej jej twórcom, a także obejrzeć wszystkie elementy kolekcji.

Ceramika Paradyż premiera kolekcji Neve Creative by Maja GanszyniecCzy produkty tworzone z myślą o aranżacji wnętrz mogą być jednocześnie piękne, szlachetne, ponadczasowe i świadomie zaprojektowane? Ceramika Paradyż odpowiada na to pytanie kolekcją Neve Creative, stworzoną we współpracy z niezwykle utalentowaną i cenioną projektantką Mają Ganszyniec. Jest to już kolejny, po wielokrotnie nagradzanym Modernizmie z kultowymi gorsecikami, projekt Ceramiki Paradyż i Studia Ganszyniec, odnoszący się do potrzeb współczesności. Tym razem najważniejszą jego cechą jest modułowość oraz redefinicja znanych nam form dekoracji, prowadząca do tworzenia oryginalnych rozwiązań we wnętrzach. To zachwycające połączenie formatów, struktur, kolorów i światła, odpowiadające na potrzeby naszych czasów.

Wydarzenie prezentujące kolekcję obyło się w industrialnych wnętrzach stołecznej Elektrowni Powiśle. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, w którym przenika się odrestaurowana zabytkowa architektura z nowoczesnym wzornictwem, podkreśliło przełamujący schematy charakter nowej kolekcji płytek ceramicznych polskiego producenta. Prezentacja kolekcji rozpoczęła się od prelekcji gościa specjalnego – Karoliny Andrzejewskiej-Batko, absolwentki Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, eksperta z zakresu architektury i wzornictwa przemysłowego XX wieku. Uczestnicy spotkania usłyszeli o dekoracjach plastycznych w architekturze, skupiając się głównie na czasach PRL-u, ale sięgając także do ruchu Arts&Crafts i Modernizmu z Bauhausem na czele. Ekspertka podkreśliła także wagę współpracy pomiędzy artystami i przemysłem, którego mariaż stwarza możliwości, by projektować rzeczy dobre, piękne i dostępne dla całego społeczeństwa, a nie tylko dla wybranych. 

Ceramika Paradyż - premiera kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec. Karolina Andrzejewska-Batko (fot. Ceramika Paradyż)
"Bardzo się cieszę z zaproszenia Ceramiki Paradyż i Mai Ganszyniec. Mam nadzieję, że dzisiejszy wykład zarazi Państwa ogromną pasją jaką jest tropienie dekoracji plastycznych w architekturze modernizmu. Liczę na to, że tę uda mi się w Państwu zaszczepić ciekawość i po wyjściu z wydarzenia zaczniecie odkrywać dekoracje w różnych miejscach, które mijacie na co dzień, a których być może wcześniej nie zauważaliście". – powiedziała Karolina Andrzejewska-Batko.

Następnie zgromadzeni goście mogli poznać ideę przyświecającą kolekcji, inspiracje twórców oraz kulisy ich pracy. W roli prelegentów wystąpili: Maja Ganszyniec, Aldona Chudzicka – dyrektor Działu Rozwoju Produktu oraz Katarzyna Pardiak-Borowska z Działu Rozwoju Wzornictwa Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż - premiera kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec (fot. Ceramika Paradyż)"W pierwszej odsłonie współpracy chcieliśmy przywrócić pamięci dekoracje przedwojenne, czyli ten ikoniczny gorsecik, bo tak naprawdę wokół niego budowały się dekoracje modernistyczne w różnych kolorach. To pokazuje pewne rozwiązania, które, mimo iż bardzo proste, są ponadczasowe. W Neve Creative postanowiliśmy wrócić do kolejnego etapu z naszej historii, wydobywając na powierzchnię naszej świadomości i naszej uwagi dekoracje ceramiczne strukturalne, przestrzenne, zabawę walorami. I to właśnie w tych wątkach staraliśmy się zakorzenić nową kolekcję".  – powiedziała Maja Ganszyniec.

"Ceramika Paradyż nie po raz pierwszy spotyka się z Mają Ganszyniec. Współpracę rozpoczęliśmy w 2017 roku i owocem pierwszej współpracy jest kolekcja Modernizm, gdzie wskrzesiliśmy wspólnie kultowy gorsecik, symbol lat 20. i 30. Ponieważ współpraca układała się świetnie, z Mają rozumiemy się wspaniale, a pierwsza kolekcja osiągnęła ogromny sukces, postanowiliśmy pójść dalej. Rozpoczęliśmy kolejny projekt, gdzie połączyliśmy zarówno nasze doświadczenie, jak i know how. Kolekcja Neve Creative to nie tylko redefinicja dekoracji – to zupełnie nowe podejście do dekorowania, do spełnienia potrzeb współczesnego człowieka. Zależało nam, aby stworzyć zrównoważony produkt, który da klientowi niesamowite możliwości".  -  dodała Aldona Chudzicka, dyrektor Działu Rozwoju Produktu Ceramiki Paradyż.

Więcej światła na detal

Ceramika Paradyż - premiera kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec (fot. red.)W Neve Creative dekoracją jest każdy detal, który w połączeniu z pozostałymi elementami daje nieograniczone bogactwo rozwiązań, bazujących na geometrycznie prostych, ale różnorodnych formach. Aby zaproszeni goście mogli jeszcze lepiej poznać kolekcję i jej możliwości, wszystkim uczestnikom premiery umożliwiono doświadczenie jej na wiele sposobów.

Płytki zostały zaprezentowane na specjalnych stołach - goście mogli je oglądać, dotykać, łączyć, układać i dopasowywać według własnego pomysłu. Dodatkowo, na ekspozytorze można było obejrzeć różne propozycje tworzone wspólnie z Mają, a na planszach podziwiać gotowe wizualizacje wnętrz z płytkami Neve Creative w roli głównej.

Wszystkie przybyłe osoby otrzymały także wyjątkowe upominki – finezyjne filiżanki projektu Mai Ganszyniec oraz stworzoną z myślą o premierze Neve Creative gamę herbat inspirowaną kolorami kolekcji. Industrialne wnętrze w Elektrowni zostało zaaranżowane kwiatami nawiązującymi do stylistyki kolekcji. 


Maja Ganszyniec jest doświadczoną projektantką z wszechstronnym podejściem do procesu rozwoju produktu. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku. W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego. Prace Mai Ganszyniec były pokazywane na wystawach m.in. w Mediolanie, Amsterdamie, Londynie i Berlinie oraz publikowane w najważniejszych pismach branżowych, jak Domus, Icon, Abitare czy Wallpaper.

Maja Ganszyniec jest doświadczoną projektantką z wszechstronnym podejściem do procesu rozwoju produktu (fot. CERAMIKA PARADYŻ)

 


Źródło: materiały prasowe Ceramika Paradyż.

Data publikacji: 29 kwietnia 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Silikaty w budownictwie energooszczędnym

Efektywne rozwiązania i zapobieganie mostkom termicznym: webinarium dla inżynierów budownictwa 18 maja na platformie PIIB.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

VIII Międzynarodowa Konferencja ETICS

W dniach 11-13 maja 2022 roku branża ETICS ponownie spotka się na największym krajowym wydarzeniu poświęconym tematyce ociepleń budynków.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

XII Kongres Stolarki Polskiej

26 maja 2022 r. odbędzie się długo wyczekiwana, dwunasta już edycja Kongresu Stolarki Polskiej,ponownie w formule stacjonarnej.