Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Po raz pierwszy w Polsce

W dniach 6-7 listopada br. w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Członków Europejskiego Stowarzyszenia Producentów EPS (EUMEPS).

Do EUMEPS należą m.in. 23 krajowe stowarzyszenia z całej Europy, w tym PSPS. Współpraca członków organizacji koncentruje się na kilku kluczowych dla branży obszarach: prawodawstwie i normalizacji, ETICS, gospodarce o obiegu zamkniętym oraz danych i komunikacji. Po raz pierwszy generalne spotkanie tej organizacji zorganizowano w Polsce, która jest największym rynkiem styropianu w Europie. Gospodarzem spotkania było Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS).


Walne zbranie EUMEPS, Warszawa, listopad 2019 r. (fot. PSPS)

Listopadowe spotkanie poświęcone było w znacznej mierze kwestiom organizacyjnym, w tym aktualizacji działań poszczególnych stowarzyszeń i prowadzonych przez samą organizację. Jedną z kluczowych inicjatyw EUMEPS w ostatnim czasie jest projekt PolyStyreneLoop, wdrażający kompleksową technologię do przetwarzania odpadów EPS i XPS zgodnie z najwyższymi standardami recyklingu. PSPS przystąpiło do tego programu w maju 2019 r.


Prezes zarządu PSPS Kamil Kiejna: "Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu jest członkiem EUMEPS od 2017 roku Udział w pracach tej organizacji stwarza okazję do wymiany doświadczeń między podmiotami funkcjonującymi na różnych rynkach i często w zupełnie odmiennych warunkach. Ponieważ Polska jest największym rynkiem EPS w Europie, współpraca ta daje obopólne korzyści. Wiedza i doświadczenia naszego stowarzyszenia oraz jego członków stanowią istotny wkład w prace EUMEPS nad rozwojem rynku i kształtowaniem jego perspektyw. Jednocześnie dzięki EUMEPS mamy jako PSPS możliwość analiz pełnego spektrum doświadczeń i rozwiązań funkcjonujących w innych krajach Europy oraz wgląd i wpływ na aktywności w istotnych dla nas obszarach w samej Brukseli".

Więcej informacji na temat PSPS oraz EUMEPS można uzyskać na stronach internetowych obydwu organizacji:

 

Data publikacji: 21 listopada 2019

Zobacz także

fot. VELUXAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Profilaktyczna rola budynków

Czy budynki są przyczyną chorób naszych dzieci? - wyniki V edycji „Barometru zdrowych domów”.
AKTUALNOŚCI

Współpraca z PZITB

Nasz portal "Dom szyty na miarę" rozpoczął współpracę z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa PZITB Oddział Warszawski.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

K-Uni w SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło w poczet swych członków firmę K-Uni, europejskiego producenta profili tworzywowych stosowanych jako zintegrowane rozwiązania w systemach ETICS.