Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowa ciepła brama Hörmann

LPU 67 Thermo to energooszczędna segmentowa brama garażowa o bardzo eleganckim obustronnym wykończeniu.

Firma Hörmann poszerza w ten sposób dotychczasową ofertę dobrze izolowanych termicznie bram o grubości 42 mm, również przeznaczonych do garaży połączonych z domem. Nowy produkt jest idealną propozycją dla tych inwestorów, którym zależy na utrzymaniu stałej wysokiej temperatury w garażu - na przykład kiedy jest on ogrzewany, a jego część wykorzystywana dodatkowo jako pomieszczenie techniczne czy użytkowe. 

Skrzydło bramy zbudowane jest z wypełnionych pianką poliuretanową segmentów o grubości 67 mm, których współczynnik przenikania ciepła U = 0,33 W/(m2.K). Segmenty zachowują jednakową grubosć na całej swojej wysokości, nie są nigdzie zwężane, a  na ich łączeniach znajdują się podwójne uszczelki wargowe. Dodatkowo brama jest wyposażona w podwójną uszczelkę progową. Dzięki tym rozwiązaniom cała zamontowana w otworze brama (o wymiarach 5 x 2,125 m) ma rekordowo niski współczynnik przenikania ciepła U = 1,0 W/(m2.K).

Ponieważ tak gruby i bardzo szczelny płaszcz uniemożliwia naturalną infiltrację powietrza, w garażu zwiększa się ryzyko wzrostu wilgotności, co może powodować rozwój pleśni czy korodowanie karoserii. Aby temu zapobiec, producent skonstruował innowacyjny system wentylacyjny z czujnikiem wilgotności, który uruchamia mechanizm uchylający górny segment bramy. Konstrukcja pozostaje zamknięta i niedostępna dla niepowołanych osób z zewnątrz, a górny uchylony segment zapewnia skuteczne wietrzenie wnętrza pomieszczenia. Inteligentny system czujników można zaprojektować czasowo albo tak, aby reagowały na przykład tylko w dzień albo pozostawały nieczynne podczas deszczu.

Podobnie jak dotychczasowe produkty firmy Hörmann, LPU 67 ma szereg zabezpieczeń chroniących przed włamaniem i zapewniających komfortową obsługę. W obszarach mocowania okuć znajduje się potrójne wzmocnienie z blachy, a po obu stronach płaszcza w żadnym miejscu nie grozi użytkownikowi przytrzaśnięcie palców. 

Tym, co zdecydowanie wyróżnia nową bramę, poza parametrami termoizolacyjnymi, jest jej estetyka. Standardowo płaszcz może mieć dwa rodzaje przetłoczeń (średnich M i szerokich L) z łatwą do utrzymania w czystości, elegancką powierzchnią Silkgrain w dowolnym kolorze RAL oraz w trzech wariantach okleicy Decograin. Dla bardziej wymagających inwestorów przewidziano wersję Premium, z podwójnymi rolkami, okuciami i prowadnicami malowanymi proszkowo w kolorze biało-szarym.

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Data publikacji: 3 sierpnia 2017

Zobacz także

Dobra brama musi pasować do konstrukcji i sposobu wykorzystania garażu (fot. HÖRMANN)BRAMY GARAŻOWE

Wybierz dobrą bramę

Dobra brama garażowa powinna być funkcjonalna i niezawodna, mieć odpowiednie parametry techniczne oraz użytkowe, a także wizualnie pasować do architektury budynku i jego otoczenia.
fot. KRISPOLAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Izolacja w komplecie

Krispol stawia na zintegrowany system ciepłego montażu bram garażowych.
Otwór na bramę garażową nie może zostać odsłonięty na zimę (fot. Eryka Rakoczy)PYTANIA I DYLEMATY

Jak zabezpieczyć bramę?

Zadaszyliśmy budynek i chcemy zostawić go na zimę, a wiosną rozpocząć prace ociepleniowe. Czym i jak najlepiej zabezpieczyć otwór na bramę garażową?