Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Najlepsze marki wybrane

Dostępna jest już klasyfikacja najlepszych marek materiałów budowlanych! 10 czerwca ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2021.

Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju Generalnych Wykonawców. Od 2004 ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych ogólnopolskie badania, na podstawie których formułuje ranking dla kilkudziesięciu kategorii. Cyklicznie jest wzbogacany o kolejne nowe kategorie.

Dostępna jest już klasyfikacja najlepszych marek materiałów budowlanych! 10 czerwca ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku I Champion Roku 2021

W edycji 2021, poza wyróżnieniami dla uznanych przez wykonawców marek, pojawiła się nowość - nagrody indywidualne dla osób, które mogą się poszczycić osiągnieciami w zakresie marketingu oraz strategii produktowej: tytułem MARKETER XXI WIEKU 2021 zostały uhonorowane: Małgorzata Lubczyńska z firmy Pruszyński Sp. z o.o. oraz Agata Modrzejewska z firmy Mapei Polska Sp. z o.o., zaś tytuł PROMOTOR XXI WIEKU 2021 został przyznany Marcinowi Strzelcowi z firmy Wiśniowski oraz Szczepanowi Buryło z firmy Galeco Sp. z o.o.

Laureaci Budowlanej Marki Roku 2021

O specyfice rankingu opowiada Prezes Zarządu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Małgorzata Walczak-Gomuła:

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o niezależnym charakterze i szerokim zasięgu. Jest klasyfikacją wolną od subiektywnych ocen jurorskich. Opiera się na spontanicznych wskazaniach Wykonawców, którym nie podpowiadamy listy marek do wyboru. Dzięki temu wyniki są w pełni miarodajne i obiektywne. To wyróżnia Ranking Budowlana Marka Roku spośród wszystkich konkursów w branży. W pierwszym kwartale roku przeprowadzamy ogólnopolskie badanie ankietowe wśród sprofilowanych grup wykonawców, aby poznać ich opinie na temat materiałów budowlanych, których używają w codziennej pracy. Tytuły i wyróżnienia Budowlanej Marki  Roku są przyznawane wg kryteriów częstotliwości stosowania marki, najwyższej dostępnej na rynku jakości i najlepszej relacji ceny do jakości. Dla każdej kategorii  produktowej niezależne badania realizowane są na reprezentatywnej próbie. Wspomnianym wyżej trzem kryteriom przypisuje się odpowiednie wagi, które zsumowane składają się na ostateczne wyniki rankingu. Na podstawie badań przygotowujemy raporty rynkowe - opracowania dla każdej kategorii produktowej. Tytuły Championa Roku marki uzyskują dzięki wieloletniemu uznaniu użytkowników. To są „ich” marki, które polecają i do których często są przywiązani bo zapewniają one określone, pozytywne doświadczenia.

>>> ZOBACZ RELACJĘ Z GALI ROZDANIA NAGRÓD BUDOWLANA MARKA ROKU 2021 

COVID-19 nie przeszkodził w realizacji badania. Odbyło się ono wg założonego harmonogramu, a w związku z rosnącymi potrzebami rynku dodaliśmy kolejną kategorię: „Generalny Wykonawca przyjazny firmom budowlanym”.  Żadne ograniczenia wprowadzone przez Rząd w zakresie norm pracy nie wpłynęły też na dyspozycyjność naszego Zespołu analitycznego, który w przewidzianym terminie dostarczył firmom biorącym udział w rankingu raporty rynkowe pokazujące klasyfikację w poszczególnych segmentach rynku. Natomiast termin oficjalnego ogłoszenia wyników przesunęliśmy na październik, zmieniliśmy również formę komunikacji o klasyfikacji. W trosce o bezpieczeństwo naszych Laureatów zdecydowaliśmy o odwołaniu gali, która miała się odbyć 1 października.  W związku z tym zmodyfikowaliśmy sposób realizacji pakietu świadczeń promocyjnych dla Laureatów, aby sesje zdjęciowe i nagrania odbyły się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ogłoszenie wyników odbyło się online (Link do transmisji na żywo: https://youtu.be/6wOQV0NyQkw.

O tym, jaka jest rola Rankingu na polskim rynku budowlanym, mówi Agnieszka Wójcik-Zachorska, Kierownik Projektu Budowlana Marka Roku 2021:

A.W-Z.: Budowlana Marka Roku to platforma komunikacji między uczestnikami rynku budowlanego. Dla producentów i dystrybutorów stanowi nieocenione źródło zweryfikowanej informacji marketingowej, a dla inwestorów poszukujących najlepszych produktów jest nieocenioną pomocą w ich wyborze. Dla wykonawców ranking jest barometrem trendów w środowisku fachowców i komunikatem, z jaką marką współpracuje najwięcej z nich. Producentom oferuje trzy główne korzyści – wiedzę o pozycji własnej i konkurencji, promocję wśród klientów oraz prestiż. Na podstawie raportu Budowlana Marka Roku przygotowanego osobno dla każdej kategorii, producent/generalny wykonawca może ocenić, czy jego działania, które podejmuje z firmami wykonawczymi przynoszą skutek nie tylko w aspekcie sprzedażowym, ale także - a może przede wszystkim, wizerunkowym. Raport jest dostępny jedynie dla Uczestników Rankingu, dzięki czemu firma zyskuje przewagę konkurencyjną w budowaniu strategii działania. Marka uczestniczy w szerokiej gamie działań promocyjnych zarówno w mediach, jak i wśród wykonawców, którzy otrzymują informację zwrotną na temat preferencji całego środowiska w danym roku.


Wybrane zdjęcia laureatów publikujemy poniżej, a pełną listę nagrodzonych marek udostępniamy do pobrania:

>>> POBIERZ PDF


Zapraszamy do śledzenia preferencji wykonawców i poznania wiarygodnych, cenionych produktów.
Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: 
www.rankingmarekbudowlanych.pl


Złota Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii
Złota Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii "Materiały termoizolacyjne - styropian": Termo Organika

Złota Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii
Złota Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii "Systemy rynnowe": Galeco

Złota Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii
Złota Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii "Kleje montażowe w kartuszach": Soudal

Srebrna Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii
Srebrna Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii "Profile okienne z PVC": Aluplast 

Złoty Champion Roku 2021 w kategorii
Złoty Champion Roku 2021 w kategorii "Pokrycia dachowe blaszane": Blachy Pruszyński

Złoty Champion Roku 2021 w kategorii
Złoty Champion Roku 2021 w kategorii "Okna dachowe": Fakro

Srebrna Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii OPEN: Mapei
Srebrna Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii OPEN: Mapei

Marketer XXI wieku 2021: Małgorzata Lubczyńska, Pruszyński Sp. z o.o.
Marketer XXI wieku 2021: Małgorzata Lubczyńska, Pruszyński Sp. z o.o.

Marketer XXI wieku 2021: Agata Modrzejewska, Mapei Polska Sp. z o.o.
Marketer XXI wieku 2021: Agata Modrzejewska, Mapei Polska Sp. z o.o.

Promotor XXI wieku 2021: Marcin Strzelec, Wiśniowski
Promotor XXI wieku 2021: Marcin Strzelec, Wiśniowski

Promotor XXI wieku 2021: Szczepan Buryło, Galeco Sp. z o.o.
Promotor XXI wieku 2021: Szczepan Buryło, Galeco Sp. z o.o.

 

Data publikacji: 11 czerwca 2021

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe szaty AIB

AIB z nowym logo i nową marką +AIB.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe wkręty ciesielskie

Nawet o 40% szybszy czas wkręcania dzięki nowej końcówce frezującej we wkrętach ciesielskich Klimas Wkręt-met.
DUO 270 Longlife Extra to nowy, mocny model membrany w ofercie CREATON Polska.AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa membrana CREATON

DUO 270 Longlife Extra to nowy, mocny model membrany w ofercie CREATON Polska.