Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Konferencja na Ciupagi

10 stycznia za więziennymi murami na warszawskiej Białołęce odbyła się nietypowa konferencja prasowa zorganizowana przez koalicję Dom Bezpieczny we współpracy ze Służbą Więzienną. 

Konferencja była zwieńczeniem trwającej już od kilku miesięcy akcji #PoznajZłodzieja. Na salę doprowadzeni zostali przestępcy odbywający wyroki za kadzieże z włamaniem. Z ich zeznań wynikało jasno, że jedyne, co może ich zniechęcić do wtargnięcia do naszego domu, jest... czas. Zbyt mozolne mocowanie się z oknem czy drzwiami, długie poszukiwania cennych rzeczy, poplątane umykanie przed okiem kamer monitorujących - to wszystko wydłuża czas potrzebny na dokonanie skutecznego włamania i zwiększa prawdopodobieństwo spotkania z policją czy agentami ochrony. Nie ma zabezpieczeń niemożliwych do sforsowania,  ale im bardziej utrudnimy życie złodziejowi, tym większa szansa, że go zniechęcimy.

Wszystkie informacje na temat konferencji i samej akcji, a także ogólna wiedza dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa, znajdują się na stronie DOM BEZPIECZNY.

Portal "Dom szyty na miarę" współpracuje z koalicją, redaktor naczelna jest jednym z ekspertów z zakresu "Budowy Bezpiecznej". 

 

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

MONTERIADA 2018 na targach BUDMA

W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2018 roku na targach BUDMA już po raz trzeci odbędzie się MONTERIADA 2018 promująca prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. Zapraszamy w imieniu Związku POiD oraz Partnerów wydarzenia.
fot. AIBAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy zawód branżowy

W dniu 18 grudnia 2017 roku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało rozporządzenie, na mocy którego od września w szkołach zawodowych pojawi się nowa profesja - monter stolarki budowlanej.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Hörmann z nagrodą Dobry Design 2018

W konkursie Dobry Design 2018 firmie Hörmann przyznano dwie nagrody - garażowa brama segmentowa LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium nagrodzona została w kategorii "Otoczenie domu", a drzwi wewnętrzne ConceptLine wyróżniono Nagrodą Konsumenta.