Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

MONTERIADA 2018 na targach BUDMA

W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2018 roku na targach BUDMA już po raz trzeci odbędzie się MONTERIADA 2018 promująca prawidłowy montaż wyrobów stolarki budowlanej. Zapraszamy w imieniu Związku POiD oraz Partnerów wydarzenia.

Udział w MONTERIADZIE to znakomita okazja dla inwestorów, monterów, sprzedawców  i dystrybutorów stolarki budowlanej, a także uczniów szkół branżowych do zapoznania się z nowoczesnymi metodami montażu wyrobów stolarki budowlanej: okien, drzwi, bram czy też osłon okiennych.

Na osoby, które odwiedzą stoisko MONTERIADY 2018 czekać będą eksperci firm, którzy w przystępny sposób wyjaśnią wszelkie kwestie techniczne i opowiedzą o produktach. W pokazach zostaną wykorzystane najnowocześniejsze narzędzia, akcesoria i systemy montażowe. "MONTERIADA cały czas się rozwija – w tym roku nowością będą: montaż rolet adaptacyjnych z pokazem instalacji i programowaniem najnowszej generacji silników, regulacja okuć oraz montaż markizy filtrującej" – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD, organizatora wydarzenia. Będzie można również przeprowadzić proces instalacji samodzielnie – w ramach konkursu dla najszybszych „monterów” spośród publiczności przygotowano specjalne nagrody. Zaplanowano też konferencję prasową oraz wizytę uczniów klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” z dwóch szkół branżowych. Pokazy montażu wyświetlone zostaną na ekranach, przewidziana jest także transmisja „na żywo” na Facebook’u „DOBRY MONTAŻ”. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco przygotowań :)

Partnerami MONTERIADY 2018 są firmy: AIB, Aluplast, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt -met, Lahti Pro, Porta KMI Poland , Somfy, Soudal, Stanley Black&Decker, VORNE. Patronat Merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje Instytut Techniki Budowlanej. Portal "Dom szyty na miarę" jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

MONTERIADA 2018 na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA potrwa od 30 stycznia do 2 lutego i zlokalizowana będzie na stoisku nr 1 w pawilonie 5 (zobacz mapę). 

 

Zobacz także

fot. AIBAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy zawód branżowy

W dniu 18 grudnia 2017 roku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało rozporządzenie, na mocy którego od września w szkołach zawodowych pojawi się nowa profesja - monter stolarki budowlanej.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Hörmann z nagrodą Dobry Design 2018

W konkursie Dobry Design 2018 firmie Hörmann przyznano dwie nagrody - garażowa brama segmentowa LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium nagrodzona została w kategorii "Otoczenie domu", a drzwi wewnętrzne ConceptLine wyróżniono Nagrodą Konsumenta.
fot. FAKROAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

30-lecie Olimpiady

W dniach 6-9 grudnia 2017 r. firmę FAKRO odwiedziło ponad 50 nauczycieli akademickich, członków Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.