Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Innowacyjne bramy

Nowa seria bram garażowych Duragrain firmy Hörmann otwiera przed architektami i inwestorami szerokie możliwości aranżacji wyglądu domu i jego otoczenia.

Projekty domów stają się coraz bardziej wyszukane architektonicznie, inwestorzy zaczynają doceniać finezję detali i elementów podkreślających indywidualny charakter domu - a firma Hörmann z nową serią bram garażowych Decograin w pięknym stylu wychodzi temu naprzeciw. Popularne bramy LPU 42 o szerokich przetłoczeniach L, znane dotąd głównie z bardzo dobrych parametrów cieplnych, wysokiego komfortu obsługi i podwyższonego poziomu bezpieczeństwa, teraz również pod względem estetycznym zaspokoją wszelkie gusta.

 (fot. HÖRMANN)

Unikatowy dizajn to zasługa innowacyjnej technologii druku, umożliwiającej nanoszenie na panele bramy wzorów z fotograficzną wręcz wiernością. Bramy z serii Decograin odzwierciedlają dzięki temu naturalną strukturę szlachetnych materiałów, m.in. betonu, przetartego drewna, zardzewiałej stali czy bambusa. W sumie kolekcja obejmuje aż 24 rodzaje powierzchni. Ta metoda wykańczania przez wiele lat testowana była przez producenta, który zadbał o to, żeby efekt był jak najlepszy.

 (fot. HÖRMANN)

Dekoracyjna powierzchnia bram jest powlekana bardzo trwałym lakierem ochronnym, który zapewnia długoletnią ochronę przed promieniowaniem UV i wszelkimi czynnikami atmosferycznymi, a także przed drobnymi uszkodzeniami i zarysowaniami. Nawet wystawiona na codzienną ekspozycję w pełnym słońcu brama nie wyblaknie, nie ulegnie też podniszczeniu wskutek codziennej eksploatacji. 

Uzupełnieniem nowej serii bram garażowych są dopasowane kolorystycznie maskownice nadproża i ościeżnic. Można też zamówić do kompletu odpowiednie drzwi boczne do garażu. Dla najbardziej wymagających inwestorów przewidziano wersję Premium - bramy LPU 42 z powierzchnią Duragrain od zewnątrz, a od środka ze wszystkimi okuciami, rolkami i prowadnicami malowanymi na białoszary kolor, tak, jak wewnętrzna płyta bramy.

Więcej informacji na stronie producenta.


 

Data publikacji: 13 maja 2019

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Firma Dobrze Widziana

Firmie Blachy Pruszyński przyznano tytuł "Firmy Dobrze Widzianej 2019".
fot. OSBNAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Festiwal Naturalnego Budowania

W dniach 18-19 maja w Łodzi odbędzie się Festiwal Naturalnego Budowania - jedyne tego typu wydarzenie w Polsce.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Konferencja SSO coraz bliżej

W dniach 9-10 maja br. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS. To najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń.