Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Festiwal Naturalnego Budowania

W dniach 18-19 maja w Łodzi odbędzie się Festiwal Naturalnego Budowania - jedyne tego typu wydarzenie w Polsce.

Festiwal ma na celu popularyzację naturalnych materiałów i technik budowania oraz kreowanie świadomości w zakresie zrównoważonej architektury, przyjaznej ludziom i środowisku. Co dwa lata podczas festiwalu spotykają się profesjonaliści – naukowcy, architekci, projektanci czy wykonawcy – oraz pasjonaci i sympatycy budownictwa naturalnego, mając niepowtarzalną okazję w szerokim gronie spotkać się, porozmawiać, poznać nowe technologie lub pogłębić swoją wiedzę oraz nawiązać branżowe kontakty.

W tym roku podczas festiwalu wystąpi ponad 20 prelegentów polskich i zagranicznych. Wykłady dotyczyć będą świadomego projektowania, aspektów prawnych, materiałów i technologii budowy korzystnych dla zdrowia, naturalnego wykończenia wnętrz, a także realnych kosztów budowy. Wśród zaproszonych gości znajdą się też osoby, które proces wznoszenia „naturalnego” domu mają już za sobą i chętnie podzielą się wiedzą z pierwszej ręki.

Uzupełnieniem części konferencyjnej będą warsztaty i pokazy plenerowe. W praktyce będzie można zapoznać się z technologią wznoszenia domu ze słomy i konopi, układaniem tynków glinianych czy malowaniem naturalnymi farbami. Na wszelkie pytania dotyczące materiałów i rozwiązań odpowiedzą specjaliści z zaproszonych firm oferujących produkty i usługi związane z branżą budownictwa naturalnego. Na miejscu do nabycia będzie również fachowa literatura.

Festiwal Naturalnego Budowania odbędzie się w dniach 18-19 maja na terenie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Matejki 22/26, Łódź). Strefa plenerowa jest bezpłatna, do uczestnictwa w konferencjach wymagany jest zakup biletu.


Wszelkie informacje dotyczące festiwalu dostępne na stronie organizatora.

 

 


 

Data publikacji: 7 maja 2019

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Konferencja SSO coraz bliżej

W dniach 9-10 maja br. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS. To najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. 
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

IRYD nagrodzona

Firma Blachy Pruszyński kolejny raz była gościem gali finałowej TOP BUILDER.
fot. WEBERAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa izolacja KMB

Webertec Superflex 2K to odkształcalna, szczelna dla radonu, grubowarstwowa polimerowo-bitumiczna masa uszczelniająca KMB przeznaczona do wykonywania hydroizolacji w budynku.