Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

II Kongres GREEN PLANET

W dniach 5-6 czerwca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie GREEN PLANET.

Program Kongresu skupi się na zagadnieniach związanych z budownictwem zrównoważonym, takich jak raportowanie ESG, certyfikacje ekologiczne budynków, budownictwo niskoemisyjne, termomodernizacja, OZE, surowce odnawialne oraz redukcja emisji CO2 poprzez inwestycje w budownictwo zielone i GOZ. 

Prelegenci przedstawią aktualny stan branży w swoich sektorach, odnosząc się do istotnych działań proekologicznych potrzebnych do spełnienia unijnych wymagań (deklaracje środowiskowe EPD produktu, znowelizowana Dyrektywa Charakterystyki Energetycznej). Eksperci omówią praktyczne aspekty zmian w sektorze budownictwa w kontekście wymagań unijnych dotyczących obniżenia emisji CO2 w Polsce. Przedstawiciel BGK rozwinie też temat środków z KPO na inwestycje energooszczędne. Nie zabraknie również wskazówek dotyczących optymalizacji procesów produkcji, efektywnego gospodarowania odpadami oraz procesu odchodzenia od energii pochodzącej ze źródeł kopalnianych.

Drugi dzień kongresu skoncentruje się na budownictwie ekologicznym opartym na surowcach odnawialnych, takich jak drewno, które coraz bardziej zyskuje na popularności w Polsce ze względu na swój niski ślad węglowy i zgodność z wymaganiami UE. Prelegenci skupią się na aspektach technicznych energooszczędnych budynków drewnianych przy ich projektowaniu, realizacji i eksploatacji. Architekt, konstruktor, producent, generalny wykonawca hal i systemodawca wspólnie omówią projekty domów drewnianych masywnych szkieletowych. O wytycznych projektowych w kontekście nowych WT powie dr inż. Paweł Sulik z ZBO ITB.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a wieczór umili uroczysta kolacja w restauracji Przystań.


Program, warunki uczestnictwa i zapisy poprzez stronę organizatora:
>>> www.archmedia.pl

Data publikacji: 14 maja 2024

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

X Międzynarodowa Konferencja ETICS

W dniach 9-10 maja czeka nas kolejna edycja największego krajowego wydarzenia w branży systemów ociepleń budynków. Organizowane przez SSO spotkanie tym razem odbędzie się Żninie.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Porotherm Sono 18 do ścian akustycznych

Nowość od Wienerberger - bloczki akustyczne Porotherm Sono 18 to ekologiczne połączenie betonu i ceramiki z recyklingu, a przy tym efektywna ochrona przed hałasem 59 dB przy grubości ściany zaledwie 18 cm.
Współpraca marek FLOLUCE i Nowodvorski Lighting pozwoliła stworzyć nową przestrzeń dla rozwoju roślin nawet w ciemnych strefach domu.PIĘKNY DETAL

FLOLUCE - oświetlenie przyjazne roślinom

Stylowe lampy FLOLUCE ze specjalistycznym źródłem światła wspierają rozwój roślin, dzięki czemu kwiaty doniczkowe mogą zdobić również zacienione strefy domu. Montaż oparty jest na systemie mocowania Cameleon Nowodvorski Lighting.