Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Strefa partnerów

MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej.

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej MIWO od ponad 20 lat aktywnie angażuje się w działania edukacyjne i promocyjne w zakresie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej budynków oraz zdrowia i komfortu mieszkańców. Jako prekursor wdrażania do Polskich Norm europejskiej klasyfikacji ogniowej (euroklas) czy wprowadzenia świadectw energetycznych, MIWO trwale zapisało się w rozwoju branży materiałów budowlanych w Polsce. Stowarzyszenie współpracowało również w organizowaniu licznych kampanii poświęconych między innymi działaniom dla ochrony środowiska, związanym z poszanowaniem energii, walką z hałasem, a ostatnio – w obliczu szerzącej się na rynku budowlanym patologii - propagowaniem jakości wyrobów i uczciwego budownictwa.

MIWO jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości (KBiN), Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Materiałów Izolacyjnych (EURIMA). Współpracując z Polskim Komitetem Normalizacyjnym, uczestniczy w tworzeniu i adaptacji norm związanych z wyrobami budowlanymi.

Członkami Stowarzyszenia są wiodący producenci materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej skalnej i szklanej: ISOVER (marka należąca do Saint-Gobain Construction Products Polska), Knauf Insulation, Paroc Polska, ROCKWOOL Polska oraz URSA.

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
ul. Mokotowska 4/6 lok. 308
00-641 Warszawa
tel. 790 464 638