Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Sprytny przesuw

Drzwi aluplast smart-slide to zupełna nowość wśród przesuwnych drzwi tarasowych z PVC. 

Drzwi przesuwne smart-slide to nowe rozwiązanie w segmencie rozwiązań przesuwnych, które docelowo może być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. "To zupełna nowość, jeśli chodzi o tego typu konstrukcje z PVC" – podkreśla Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o. "Ogromne i bardzo pozytywne zainteresowanie, z jakim spotkała się prezentacja na targach w Norymberdze, pozwalają przypuszczać, że może to być bardzo atrakcyjne uzupełnienie oferty w segmencie drzwi tarasowych. Z pewnością sprzyjać temu może zdecydowana konkurencyjność cenowa w stosunku do drzwi typu HST, a z drugiej strony lepsza funkcjonalność i komfort obsługi w stosunku do drzwi typu PSK".

Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST. Ruchome skrzydło po odblokowaniu delikatnie unosi się, po czym przesuwa na wózkach względem nieotwieranych części konstrukcji. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że odbywa się to swobodnie i bez oporu. Podczas zamykania działa mechanizm blokujący.

 (fot. ALUPLAST)

zobacz mechanizm działania

Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że smart-slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Wszystko to dzięki odpowiednio dopasowanym uszczelkom obwodowym skrzydła, które  Uzyskanie dużej szczelności zapewniają również punkty ryglowania w obszarze słupka.

 (fot. ALUPLAST)

Wskutek przekręcenia klamki uszczelki po całym obwodzie skrzydła są dociskane poprzecznie do ościeżnicy

Dzisiejsze rozwiązania projektowe, zarówno indywidualne, jak i deweloperskie, coraz częściej zawierają śmiałe, duże przeszklenia. Drzwi przesuwne smart-slide wychodzą temu naprzeciw. Przeszklone konstrukcje można wykonać w dwukwaterowym schemacie A (jedno skrzydło ruchome, drugie stałe) lub czterokwaterowym C (dwa środkowe skrzydła ruchome i dwa zewnętrzne stałe). Skrzydło może mieć wymiary 1,5 x 2,3 m, co w schemacie C pozwala na stworzenie przeszklenia o całkowitej szerokości 5,85 m. Dzięki konstrukcji profili z wykorzystaniem technologii Multifalz istnieje możliwość opcjonalnego zastosowania technologii wklejania szyb (bonding inside), co pozwala na zapewnienie większej sztywności całej konstrukcji. 

 (fot. ALUPLAST)

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji

Drzwi smart-slide są dostępne w szerokiej gamie folii dekoracyjnych, można też zastosować nakładki aluminiowe aluskin. Profile (system IDEAL 4000) mają współczynnik przenikania ciepła Uf = 1,4 W/(m2.K), co w połączeniu z ciepłym dwukomorowym pakietem szybowym (grubości do 4,1 cm) pozwala osiągać Uw na poziomie około 0,9 W/(m2.K).

Więcej informacji na stronie producenta.

Data publikacji: 2 lipca 2018

Zobacz także

fot. REYNAERSAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Pasywny MasterLine 10

Nowy system okienny Reynaers Aluminium, stworzony z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym, to rozwiązanie zapewniające iście nieograniczoną swobodę projektowania.
fot. OKNOPLASTAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Niewidoczne profile

Okno LUNAR od Grupy OKNOPLAST od wewnętrznej strony jest prawie w całości wypełnione taflą szkła.
Ogród zimowy to dobry pomysł na miejsce odpoczynku (fot. MS)INSPIRACJE

Szklana dobudowa

Ogród zimowy to dobry sposób na uatrakcyjnienie lub powiększenie przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcja musi jednak spełniać określone wymagania pod względem nośności i termoizolacyjności.