Elektryczny system VELUX INTEGRA® umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie okna za pomocą klawiatury naściennej. Skrzydło można uchylić aż do kąta 45° lub bezstopniowo zatrzymać w dowolnej pozycji i cieszyć się nieograniczonym widokiem bez konieczności wstawania z kanapy - choć oczywiście w razie potrzeby można je otworzyć za pomocą uchwytu w górnej części skrzydła. Dla jeszcze większej wygody, okno zostało fabrycznie wyposażone w czujnik deszczu, który zamyka je kiedy spadną pierwsze krople.
Otwarcie w pełnym zakresie tworzy wrażenie balkonu, umożliwiając korzystanie z benefitów naturalnego świata, a także możliwości swobodnego wyglądania przez okno (fot. VELUX)
Na wygląd okna, jak również na jego jakość, wpływa unikalna konstrukcja ThermoTechnology™. Jego profil okienny wykonano z rdzenia drewnianego modyfikowanego termicznie, który pokryto ciśnieniowo wytrzymałą warstwą malowanego na biało poliuretanu. Taka konstrukcja uformowana w jednej części sprawia, że naroża okna są gładkie, bez połączeń, dzięki czemu nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i brud. Jest to okno całkowicie odporne na wilgoć. Wszystkie elementy odpowiadające za sterowanie okna są niewidoczne, dzięki czemu okno wygląda wyjątkowo estetycznie.
Solidne i wytrzymałe łańcuchy oraz sprężyny gazowe, które bezpiecznie podnoszą, podtrzymują i zamykają okno, zwijają się płynnie do wnętrza ramy (fot. VELUX)
Okno VELUX GPU INTEGRA® jest dostosowane do montażu w dachach o kącie nachylenia 15°-65°. Dostępne jest w ośmiu rozmiarach - od 66 do 114 cm szerokości i od 98 do 140 cm wysokości. Można je łączyć z innymi typami okien dachowych VELUX tworząc atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie zestawy, które wpuszczą do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza. Daje to architektom dużą elastyczność i możliwość dopasowania rozwiązań do każdego projektu.
Funkcja obrotu skrzydła o 180o ułatwia utrzymanie szyby w czystości (fot. VELUX)
Zastosowanie nowoczesnej technologii daje możliwość połączenia okna GPU INTEGRA® z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE with NETATMO, który umożliwia zdalne zamykanie i otwieranie okien oraz rolet w aplikacji w telefonie niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. System jest kompatybilny z platformą Apple HomeKit oraz Google Home i Asystentem Google, dzięki czemu możemy wykorzystać także funkcję poleceń głosowych.
VELUX ACTIVE with NETATMO może samodzielnie dbać o jakoś powietrza w naszym domu. Bazując na danych z czujników powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz informacji ze stacji pogodowych, zamyka lub otwiera okna i rolety, dbając o komfort i zdrowie domowników. Program działa na zasadzie fal radiowych, w protokole komunikacji io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.
Zimą zapewni dodatkową izolację, latem będzie chroniła przed ostrymi promieniami słońca - roleta sprawdzi się o każdej porze roku (fot. VELUX)
Do okna VELUX GPU INTEGRA® zaprojektowano elektryczną roletę zewnętrzną, która dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Roleta, tak, jak i okno, zasilana jest elektrycznie, co sprawia, że możemy ją otwierać i zamykać za pomocą klawiatury naściennej lub aplikacji w telefonie. Jest ona także zintegrowana z systemem inteligentnego sterowania klimatem w pomieszczeniu monitorującym temperaturę, wilgotność i stężenie CO2 oraz warunki pogodowe.
Wyobraź sobie okno dachowe, którego skrzydło samo płynnie unosi się do góry, a Ty podziwiasz niczym nieograniczony widok. Gdy nagle zaczyna padać, okno cicho i automatycznie zamyka się. Jego mechanizm sterowania pozostaje całkowicie niewidoczny, a Ty cieszysz się harmonią swojego wnętrza z oknem dachowym VELUX GPU INTEGRA®. Gdy połączysz je z systemem kontroli klimatu, możesz je otwierać i zamykać w aplikacji w telefonie, a jeśli zapomnisz przewietrzyć pokój, okno zrobi to za Ciebie. Specjalnie zaprojektowana roleta zewnętrzna bez względu na porę roku zapewni optymalną temperaturę na poddaszu.
Okno VELUX GPU INTEGRA® dostępne w ofercie firmy VELUX już od marca.
Opracowanie na podstawie materiałów prasowych firmy VELUX.
Data publikacji: 25 lutego 2020
Znajdziecie tu informacje o nowych materiałach, ciekawych technologiach i rozwiązaniach budowlanych. Przeczytacie też o projektach, planach i sukcesach producentów oraz o tym, gdzie i kiedy odbywają się branżowe konferencje czy szkolenia. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu mailowego.