Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Niewidoczne profile

Okno LUNAR od Grupy OKNOPLAST od wewnętrznej strony jest prawie w całości wypełnione taflą szkła. 

Podczas targów stolarki otworowej Fensterbau Frontale w Norymberdze Grupa OKNOPLAST zaprezentowała nowość - okno, w którym szkło pokrywa niemal całą wewnętrzną powierzchnię skrzydła. Profile pozostają praktycznie niewidoczne. Na szybie mocowana jest nawet klamka. Ten zabieg to odpowiedź na zapotrzebowanie architektów w kwestii dominacji szkła - i rewolucja w branży.

Poza niewątpliwą atrakcyjnością wizualną, produkowane z PCW okno LUNAR zachowuje wszystkie typowe parametry użytkowe. Ma funkcję rozwarcia, uchyłu i mikrowentylacji, wykazuje też wysoką termoizolacyjność. Okno o wymiarach referencyjnych (1,23 x 1,48 m) może mieć potrójne lub poczwórne szklenie i osiąga całkowity współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,77 W/(m2.K). Oferowane w standardzie zewnętrzne nakładki aluminiowe przedłużają żywotność profili.

Na razie okno jest oferowane wyłącznie w odcieniach ciemnej szarości, która współgra z kolorystyką stepu wydłużonej szyby wewnętrznej. 

Więcej informacji już niebawem na stronie producenta.

 

Data publikacji: 23 kwietnia 2018

Zobacz także

Ogród zimowy to dobry pomysł na miejsce odpoczynku (fot. MS)INSPIRACJE

Szklana dobudowa

Ogród zimowy to dobry sposób na uatrakcyjnienie lub powiększenie przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcja musi jednak spełniać określone wymagania pod względem nośności i termoizolacyjności.
Brak dopływu świeżego powietrza jest częstym powodem chorób i spadku koncentracji (fot. ROTO)INSPIRACJE

Zgubna hermetyka

W pogoni za energooszczędnością zapominamy, że nasze ciepłe okna są absolutnie szczelne. Nie otwieramy ich, bo zimno, tymczasem brak świeżego powietrza fatalnie wpływa na nasze zdrowie. Pora zacząć świadomie korzystać z rozwiązań umożliwiających efektywną wentylację.
Systemy montażowe to pewny sposób na trwałe i ciepłe osadzenie okna w murze (fot. STROPEX)OKNA

Energooszczędny Montaż Okien

STROPEX EMO to certyfikowane systemy montażu stolarki otworowej, spełniające wymagania budownictwa energooszczędnego i pasywnego.