Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Kształtki wieńcowe Porotherm

Firma Wienerberger wprowadza do swojej oferty kształtki wieńcowe - kolejne elementy, które ułatwią pracę fachowców: Porotherm L25/29, Porotherm U25/6, Porotherm U25/23.8.

Kształtki wieńcowe służą do wykonywania obmurówek wieńca stropowego. To rozwiązanie, które przede wszystkim skraca czas prac na budowie - mając taki szalunek wieńcowy, fachowcy mogą szybciej położyć strop i wieniec, bez potrzeby pracochłonnego deskowania. Zastosowanie kształtek zapewnia też równomierne rozłożenie obciążeń przekazywanych na mur przez strop, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji.


Kształtki wieńcowe Wienerberger znajdują zastosowanie przy wykonaniu gęstożebrowych stropów ceramicznych Porotherm, ale także innych stropów belkowo-pustakowych oraz monolitycznych stropów żelbetowych (fot. WIENERBERGER)


Nowością w ofercie Wienerberger są trzy kształtki o różnych formatach i zastosowaniach:

  • Porotherm L25/29


Porotherm L25/29 to kształtka przypominająca literę L, która służy do obmurowania wieńca okalającego strop na ścianie (fot. WIENERBERGER)

  • Porotherm U25/6


Porotherm U25/6 jest najmniejszą kształtką w ofercie Wienerberger, elementem wyrównującym poziom stropu, jeśli na ścianie zewnętrznej zostanie zastosowana kształtka L (fot. WIENERBERGER)

  • Porotherm U25/23.8


Porotherm U25/23.8 to element w kształcie litery U, który służy do wykonania wieńca pod murłatę (fot. WIENERBERGER)


W ofercie Porotherm dostępne są produkty niezbędne do wymurowania wszystkich ścian budynku. W jego skład, oprócz wprowadzonych do oferty kształtek wieńcowych, wchodzą przede wszystkim ceramiczne materiały murowe – pustaki podstawowe i uzupełniające (połówkowe, narożnikowe) i elementy będące uzupełnieniem rozwiązań ściennych - zaprawy, ceramiczne stropy i nadproża oraz narzędzia.

Więcej informacji na stronie producenta.

Data publikacji: 12 sierpnia 2019

Zobacz także

PYTANIA I DYLEMATY

Odstępy między stemplami

Jakie powinny być odstępy między stemplami podpierającymi strop?
Na dnie zbiornika zawsze zostaje resztka betonu (fot. BZ)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Ćwierć kubika betonu

Wszyscy wiedzą, że beton lepiej zamawiać z zapasem, ale bywa różnie... Kiedy zabraknie dosłownie ostatniej łopaty, można "wyskrobać" resztki ze zbiornika betonowozu.
Do zaślepienia końców rury można użyć styropianu (fot. Mirosław Gencel)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Rozgarnianie betonu... rurą

Do mieszanek betonowych o rzadkiej konsystencji zamiast klasycznej "ściągaczki" z drewna można użyć zadeklowanej plastikowej rury.