Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Kołnierz do blach na rąbek

Od lutego br. w ofercie firmy VELUX dostępny będzie nowy kołnierz VELUX EDQ przeznaczony do montażu okien połaciowych w dachach krytych blachą na rąbek.

Kołnierz uszczelniający jest nieodłącznym elementem każdego okna dachowego - zapewnia poprawne zaizolowanie połączenia okna z dachem i zgodny z instrukcją producenta, prawidłowy montaż pokrycia dachowego wokół okna. Do tej pory w dachach krytych blachą na rąbek kołnierz dość wyraźnie odcinał się na tle pokrycia i trudno było go elegancko wkomponować w prostą formę połaci. Nowy kołnierz EDQ to unikalne na rynku rozwiązanie, które rozwiązuje ten problem.


Kołnierz jest wykonany z lakierowanego aluminium w kolorze szarym RAL 7043, w tym samym kolorze co oblachowania okien VELUX, w spójnej tonacji z dostępnymi na rynku pokryciami z blachy na rąbek (fot. VELUX)

Subtelny wygląd kołnierza doskonale pasuje do nowoczesnych okien dachowych, świetnie też współgra ze stonowaną stylistyką metalowych paneli dachowych na rąbek stojący. Zastosowanie płaskiego modułu podokiennego korzystnie wpływa na estetykę zamontowanych okien, zarówno pojedynczych, jak i zestawionych obok siebie w zespoleniach. 

„Nasze produkty zawsze dostosowujemy do potrzeb dekarzy oraz oczekiwań klientów. Dach wykonany na rąbek może zachwycać, ale jednocześnie wymaga wyjątkowej staranności od dekarzy, dlatego wspólnie z ekspertami z firmy RUUKKI przygotowaliśmy rozwiązanie przeznaczone specjalnie do tego typu dachów. Efekt współpracy jest wspaniały! Kołnierz EDQ to jedyne takie rozwiązanie na rynku z płaskim elementem podokiennym – pięknie komponuje się z dachem” - mówi Jakub Bogacz, dyrektor Marketingu w firmie VELUX.

Nowy kołnierz powinien spodobać się również dekarzom. Jego instalacja jest bardzo prosta, wiąże się też ze znacznie łatwiejszym i mniej czasochłonnym montażem okien dachowych w blachach na rąbek stojący. Co równie istotne, wykorzystując kołnierz EDQ, dekarz ma pewność zgodności z wymaganiami montażowymi producenta pokrycia - i 10-letnią gwarancję VELUX.


Specjalne wykończenie kołnierza, dostosowane do rąbków, upraszcza montaż przy zachowaniu wysokiej estetyki końcowej (fot. VELUX)

Jak mówi Tomasz Zakrzewski, kierownik grupy produktów w firmie VELUX: „Unikalny kołnierz VELUX EDQ nie tylko harmonizuje się z nowoczesnym wyglądem dachu na rąbek, ale jednocześnie zapewnia lepszą izolacyjność montażu okna dachowego, gdyż w komplecie znajdują się dodatkowe boczne ocieplenia ościeżnicy. Kołnierz dostępny jest również w wariancie ciepłego montażu EDQ 2000, który zawiera dodatkowo ramę izolacyjną BDX, izolację przeciwwilgociową BFX oraz rynienkę odwadniającą. Ten drugi wariant kołnierza to nie tylko wyższa pewność poprawności montażu oraz szybkość wykonania prac, lecz także możliwość przedłużenia gwarancji na okno VELUX o dodatkowe 10 lat. Nowy kołnierz zadowoli najbardziej wymagających klientów i dekarzy”.

Kołnierz VELUX EDQ został przygotowany z myślą o metalowych panelach dachowych na rąbek o wysokości rąbka w zakresie 25-40 mm (firmy RUUKKI lub innego producenta). Produkt jest trwale chroniony przed korozją i nie wymaga konserwacji. Nadaje się na dachy o nachyleniu 15-900, do wszystkich typów okien dachowych VELUX. Dostęny jest w wariancie standardowym EDQ 0000 lub z pakietem ciepłego montażu EDQ 2000.

Produkt będzie dostępny w sprzedaży od 1 lutego 2019 roku. 


 

Data publikacji: 22 stycznia 2019

Zobacz także

fot. BRAASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Szkolenia BRAAS

Rozpoczyna się kolejna edycja szkoleń dla dekarzy organizowanych w Gdańsku, Radomiu i Zakopanem przez markę Braas.
fot. WIENERBERGER Terra Cotta Studio VietnamAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Brick Award 2019

Zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej polskiej edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2019 – prace można przesyłać do 4 lutego.
fot. FFiL SNIEŻKAAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Darmowe testery kolorów

Malujesz, remontujesz, urządzasz? Testery farb Śnieżka i MAGNAT możesz teraz dostać za darmo!